BrynówCup 2008: Grande Pande mistrzem [Wideo]

Turniej BrynówCup 2008 zakończył się zwycięstwem drużyny "Grande Pande", która w finale pokonała ekipę "W pogoni". Trzecie miejsce zajęła "Rawa Katowice". Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo!

Od 30 maja na boisku na Brynowie przy ul. Hetmańskiej toczono zacięte mecze siódmej edycji amatorskiego turnieju BrynówCup. W ciągu czterech tygodni rozegrano 92 spotkania, a na placu gry pojawiło się aż 287 zawodników z całego Śląska. Łącznie strzelono 525 bramek, sędziowie pokazali 11 żółtych kartek i tylko 2 czerwone.

- W grupach nie było za ciekawie, bo występowały drużyny słabsze i mocniejsze, ale już od ćwierćfinałów spotkania były lepsze, natomiast półfinały stały już na wysokim poziomie - powiedział Janusz Michalski, jeden z kibiców.

W finale zmierzyli się Grande Pande z drużyną W Pogoni. Lepsza okazała się ta pierwsza, wygrywając 2:1. Za zwycięstwo otrzymali z rąk organizatorów puchar i 2200 złotych.

Godzinę wcześniej odbyło się spotkanie o trzecie miejsce. W regulaminowym czasie gry nie udało się wyłonić zwycięzcy i o wygranej zadecydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy Rawy Katowice. W nagrodę otrzymali m.in. pamiątkowe zdjęcie drużyny.

W przerwie pomiędzy spotkaniami miały miejsce konkursy dla publiczności. Można było zmierzyć się z czołowymi bramkarzami turnieju podczas konkursu rzutów karnych, spróbować swoich sił w żonglerce oraz w konkursie strzałów z połowy boiska.