Budowlani Organika Łódź - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 [FOTO]

Leszek Jaźwiecki
W meczu kończącym 13. kolejkę PlusLigi Kobiet Budowlani Łódź niespodziewanie pokonali mistrzynie Polski z Bielska-Białej. To trzecia porażka z rzędu BKS Aluprof i szósta w tym sezonie. Czy drużyna przeżywa kryzys?

- To raczej słabszy okres w naszym wykonaniu - przekonuje Karolina Ciaszkiewicz. - To się zdarza, trzeba szybko wyciągnąć z tych porażek wnioski i grać dalej - dodaje przyjmująca bielskiej drużyny.

Bielszczanki prowadziły w setach już 2:0 i wydawało się, że to spotkanie rozstrzygną na swoją korzyść, a tym samym odbiją się od dna. W dwóch pierwszych setach w miarę poprawne przyjęcie, spokojna i taktyczny gra zupełnie wystarczały na zespół Budowlanych.

W trzecim secie prowadząc przez długi czas pozwoliły łodziankom podnieść się z kolan i przegrały partię do 23. Siatkarki Budowlanych uwierzyły, że mogę jeszcze odmienić losy tego spotkania i grając kapitalnie w obronie doprowadziły do remisu.

W tie breaku BKS Aluprof prowadził 6:4. a potem jeszcze 10:8, ale nie był w stanie powstrzymać wspaniale finiszującej drużyny Budowlanych.

PlusLiga Kobiet. 13. kolejka
Budowlani Organika Łódź - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (19:25, 23:25, 25:23, 25:21, 15:12)
Budowlani Szymańska, Zaroślińska, Kosek, Teixeira, Shelukhina, Wojcieska, Ciesielska (libero) oraz Bryda, Echenique, De Paula, Mirek
BKS Skorupa, Bamber, Ciaszkiewicz, Frąckowiak, Studzienna, Okuniewska, Sawicka (libero) oraz Werblińska, Wojtowicz, Waligóra, Kaczmar