Cracovia - GKS Tychy 8:1 [ZDJĘCIA]. GKS Tychy rozbity w pierwszym meczu finału Mistrzostw Polski

Marek Iwaniszyn
GKS Tychy przegrał w Krakowie pierwszy mecz finału Mistrzostw Polski w hokeju na lodzie. GKS przegrał aż 1:8 i w rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywa już 0:2. Zobacz zdjęcia z tego meczu!

Cracovia prowadzi już 2:0. A wszystko za sprawą dyskusyjnego bonusa, który w tym roku otrzymał finalista lepiej spisujący się we wcześniejszej części rozgrywek.

Comarch Cracovia - GKS Tychy 8:1 (1:0, 4:0, 3:1)
1:0 Martynowski - Kostuch (15:49)
2:0 D. Laszkiewicz (26:11)
3:0 Dvořak - Kostuch - L. Laszkiewicz (33:09)
4:0 Słaboń (35:28) 5/4
5:0 Kostuch (35:41)
6:0 D. Laszkiewicz - Słaboń - L. Laszkiewicz (47:24)
6:1 Sokół - Bagiński (52:24)
7:1 Piotrowski (53:23)
8:1 Łopuski (59:07)

Cracovia: Radziszewski - Wajda, Kłys; L. Laszkiewicz, Pasiut, D. Laszkiewicz - Wilczek, Noworyta; Łopuski, Słaboń, Piotrowski - Witowski, Prokop; Kostuch, Dvorak, Martynowski - Simka, Landowski; Sarnik, Rutkowski, Kosidło.

GKS: Sobecki (Jakubowski) - Kotlorz, Gonera; Vitek, Parzyszek, Paciga - Sokół, Jakes; Bagiński, Šimíček, Woźnica - Majkowski, Csorich; Galant, Garbocz, Witecki - Mejka, Gwiżdż; Banachewicz, Gurazda.

Kary: Comarch - 35 minut, w tym kara meczu dla Grzegorza Pasiuta za atak głową; GKS - 22 minuty, w tym 10 minut dla Łukasza Sokoła za niesportowe zachowanie.

Widzów: 2.000.

Następne mecze finałowe:
9.03 (godz. 18), środa, Tychy
10.03 (godz. 18), środa Tychy

Mecze finałowe czas zacząć. GKS Tychy w starciu z Comarch Cracovią już dziś [WIDEO]