Dobre wyniki Ruchu Chorzów na zgrupowaniu w Turcji

Drużyna Ruchu Chorzów, podczas obozu przygotowawczego w Turcji, zremisowała 1:1 z aktualnym liderem I. ligi rumuńskiej, Dynamo Bukareszt.

I. Liga rumuńska to odpowiednik polskiej Ekstraklasy, dlatego wynik "Niebieskich" można uznać za duży sukces. Wystarczy przypomnieć sobie dobre występy CFR Cluj w fazie grupowej Ligi Mistrzów, aby ocenić poziom ligi rumuńskiej. Bramkę dla chorzowian zdobył w 70. minucie Wojciech Grzyb, wykorzystując rzut karny.

Ruch Chorzów - Dynamo Bukareszt 1:1 (0:0)

Bramka dla Ruchu:

Wojciech Grzyb (70.)

Skład Ruchu:

I połowa: Pilarz - Grzyb, Jakubowski, Sadlok, Nykiel - Balaz, Baran, Brzyski, Zając - Fabusz, Jezierski.
II połowa: Pilarz - Grzyb, Adamski, Sadlok, Nykiel - Balaz (80. Janoszka), Baran, Brzyski (80. Pulkowski), Nowacki - Fabusz (60. Sobiech), Jezierski.

W poprzednim sparingu, rozegranym w Turcji podopieczni Bogusława Pietrzaka pokonali rezerwy Austrii Wiedeń 3:2, mimo że do przerwy przegrywali 0:1. Bramki dla Niebieskich zdobyli Nowacki, Sobiech i Jezierski.

Ruch Chorzów - Austria II Wiedeń 3:2 (0:1)

Bramki dla Ruchu:

Nowacki (49.), Sobiech (53.), Jezierski (70.)

I połowa: Pilarz - Babiarz, Grodzicki, Adamski, Jakubowski - Janoszka, Brzyski, Mizgajski, Nowacki, Brzozowski - Fabus (30. Sobiech).
II połowa: Pilarz (75. Struski) - Jakubowski, Adamski, Kieruzel, Babiarz - Brzyski (60. Grzyb), Pulkowski, Mizgajski (70. Baran), Flis, Nowacki (60. Balaz) - Sobiech (60. Jezierski).

źródło: ruchchorzow.com.pl, Opracował: Przemysław Styrna