Drugi turniej halowej piłki nożnej amatorów. Zwycięstwo dla Europrestige [Zdjęcia]

Do rywalizacji stanęły 24 amatorskie drużyny. W hali AKS Niwka w Sosnowcu najlepsi okazali się zawodnicy Europrestige.

Już po raz drugi w hali AKS Niwka spotkali się zawodnicy z 24 drużyn, by stoczyć turniej halowej piłki nożnej amatorów. Po pasjonującym finale drużyna Europrestige pokonała KS Juliusz Pub Strzecha. Najlepszym strzelcem turnieju został Bartłomiej Ślufcik, zdobywca 17 bramek z drużyny Czarne Konie Szlufera. Cały turniej stał na wysokim poziomie.

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, niewiele odbiegającym od profesjonalnych rozgrywek. Cieszę się, że ponownie udało nam się spotkać w tak szerokim gronie i w sportowej atmosferze razem spędziliśmy bardzo udany dzień – powiedział Tomasz Niedziela, organizator turnieju.

Rywalizujące drużyny rozgrywały mecze w sześciu grupach o awans do rozgrywek 1/8 finału. Z każdej z grup awansowali zwycięzcy oraz drużyny z drugiego miejsca, a skład najlepszej 16 uzupełniły 4 najlepsze drużyny, które zajęły 3 miejsca w swoich grupach.