Ekstraklasa 2012/2013: śląskie kluby na wyjazdach bramek nie strzelają

Piotr Kalsztyn
Jedynie Piast Gliwice zdobył trzy punkty w 3. kolejce ...
Jedynie Piast Gliwice zdobył trzy punkty w 3. kolejce ... Roger
Jedynie Piast zdobył trzy punkty w 3. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy.

Piast Gliwice rozegrał swój mecz już w piątek. Gliwiczanie wygrali u siebie z Pogonią Szczecin 1:0. Gola w 27. minucie strzelił z rzutu karnego Wojciech Kędziora. Mecz oglądało 4219 widzów.

Śląskie kluby w Ekstraklasie [aktualna tabela, terminarz, wyniki, sezon 2012/2013]

Dzień później swoje mecze rozegrali piłkarze z Zabrza i Chorzowa. Po dwóch zwycięstwach apetyty w Poznaniu zostały mocno rozbudzone. W niedzielę na Bułgarskiej zameldowało się ponad 27 tysięcy kibiców żądnych obejrzenia kolejnego zwycięstwa Kolejorza. Ale Górnik także miał za sobą udany start sezonu – zabrzanie w dwóch meczach wyjazdowych uzbierali cztery punkty, a to wynik którym nie pogardziłby żaden zespół ekstraklasy. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i żadna z drużyn nie ma prawa uważać, że to niesprawiedliwy wynik.

Kilka godzin później Ruch Chorzów grał we Wrocławiu z aktualnym Mistrzem Polski. Wrocławianie grali pod wodzą Pawła Barylskiego, bo trener Orest Lenczyk został kilka dni temu odwołany. Śląsk zdobył bramkę dopiero w 88. minucie po karnym Mateusza Cetnarskiego, rzutem na taśmę. Spotkanie nie było pasjonujące, a oglądało je około 16 tys. kibiców.

Po trzech kolejkach Górnik Zabrze jest na 7. miejscu w lidze, Piast Gliwice na 11. Ruch Chorzów zamyka tabelę (razem z Koroną Kielce). Niebiescy fatalnie zaczęli sezon, przegrali wszystkie mecze i nie zdobyli ani jednej bramki.