Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:0

Przemysław
Przemysław
W spotkaniu o przysłowiowe "6 punktów" pomiędzy Jagiellonią Białystok, a Piastem Gliwice lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 2:0. Obie bramki zdobył niezawodny Tomasz Frankowski.

"Jaga" odniosła zasłużone zwycięstwo. W 17. minucie Marcin Burkhardt odebrał piłkę Mariuszowi Zganiaczowi i podał do Jarosława Laty. Ten dośrodkował na głowę Tomasza Frankowskiego. Rafał Kwapisz popełnił błąd przepuszczając piłkę między nogami i kibice po raz pierwszy mieli powody do radości.

Wynik ustalony został w 66 minucie. Kamil Grosicki popisał się ładną akcją, podał wprawdzie trochę nie w tempo do Frankowskiego, ale ten leżąc już na murawie wepchnął piłkę do siatki.

– Nie zagraliśmy wielkiego meczu, ale klasowe drużyny poznaje się po zwycięstwach właśnie w takich trudnych spotkaniach – podsumował dla Gazety Współeczesnej, Tomasz Frankowski.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:0 (1:0)

Bramki: Tomasz Frankowski (17., 66.)

Żółte kartki: Grosicki (Jagiellonia), Glik, Zganiacz (Piast).

Składy:
Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski – Alexis Patricio Norambuena Ruz, Andrius Skerla, Thiago Rangel Cionek, El Mehdi Sidqy (80. Piotr Klepczarek) – Bruno Coutinho Martins, Rafał Grzyb, Marcin Burkhardt (88. Paweł Zawistowski), , Jarosław Lato – Remigiusz Jezierski (36. Kamil Grosicki), Tomasz Frankowski.
Piast Gliwice: Rafał Kwapisz – Sławomir Szary, Paweł Gamla, Kamil Glik, Jarosław Kaszowski – Jakub Biskup, Kamil Wilczek (57. Szymon Matuszek), Jakub Smektała, Marcin Pietroń (55. Adrian Paluchowski) – Sebastian Olszar (85. Roman Maciejak).

Widzów: 6000.