Ekstraklasa: Porażka Ruchu z Jagiellonią

Ruch Chorzów po raz pierwszy w historii spotkań z Jagiellonią doznał porażki. Niebiescy przegrali w Białymstoku 0:1, a jedyną bramkę zdobył w 70. minucie Kamil Grosicki.

Przebieg pierwszej połowy nie wskazywał na porażkę chorzowian. Niebiescy stwarzali sobie dobre okazje, ale szwankowała skuteczność. Już na początku spotkania kontuzji doznał najskuteczniejszy zawodnik Jagielloni w rundzie wiosennej, Tomasz Frankowski.

W drugiej części spotkania przeważali gospodarze, co poskutkowało zdobyciem zwycięskiego gola. Do siatki Perdijica trafił w 70. minucie Kamil Grosicki, wykorzystując piękne podanie Bruno.

Warto odnotować również powrót do składu Ruchu, Gabora Straki. Słowak po siedmiomiesięcznej przerwie zagrał 80 minut w Białymstoku i zaprezentował się z dobrej strony. W końcówce spotkania został zmieniony przez Marcina Nowackiego.

Porażka podopiecznych Bogusława Pietrzaka skomplikowała sytuację drużyny w rozgrywkach Ekstraklasy. Mimo, że Niebiescy zajmują w tabeli 9 miejsce, to mają tylko 3 punkty przewagi nad miejscem barażowym i 4 nad strefą spadkową.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)