Energetyk Jaworzno utrzymał się w pierwszej lidze

...
...
Z kompletem zwycięstw zakończyli turniej barażowy siatkarze PKE Energetyk MCKiS Jaworzno. Dzięki temu zapewnili sobie utrzymanie w pierwszej lidze. Dzisiaj, w ostatnim spotkaniu pokonali 3:0 Rosiek Syców.

Drugą drużyną, która z tego turnieju zagra w przyszłym sezonie na zapleczu PlusLigi jest Fart Kielce, który pokonał rano Gwardię Wrocław 3:0 (25:19, 25:29, 25:21).

Pierwsi na parkiet wybiegli dzisiaj zawodnicy Farta Kielce i Gwardii Wrocław. Ci drudzy mieli tylko matematyczne szanse na awans. Pierwsi w razie pewnego zwycięstwa zapewniali sobie prawo gry w pierwszej lidze, bez względu na wynik drugiego meczu. Tak też się stało. Trochę ponad godzinę potrzebowali Kielczanie, by wygrać 3:0. Przy głośnym dopingu swoich fanów wygrali poszczególne sety do 19, 19 i 21.

Taki wynik spowodował, że aby zapewnić sobie utrzymanie "Energetyczni" musieli wygrać dwa sety w rywalizacji z Rosiek Syców. W przeciwnym razie to nasi dzisiejsi rywale awansowali by na zaplecze PlusLigi. Szczęśliwie tak się nie stało, bo podopieczni Wiktora Kreboka od pierwszej piłki byli niesamowicie skoncentrowani i od początku prowadzili. Pierwszą partię wygrali do 22.

Nerwowo było w drugim secie. Goście prowadzili 16:13 i wydawało się, że są blisko wyrównania. Nic bardziej mylnego. Po chwili było już 17:16 dla "Energetycznych". Drugą partię wygraliśmy do 20 i pewnym stało się, że w przyszłym sezonie PKE Energetyk MCKiS grać będzie w pierwszej lidze. Trzeci set wygraliśmy do 23.