Futsal: Clearex poległ z Szczecinie

Marcin Nowak
Piłkarze futsalowej Pogoni 04 pokonali we własnej hali Clearex Chorzów 2:1 (0:0). Komplet punktów pozwolił im opuścić strefę spadkową.

Był to niesamowicie emocjonujący mecz. Pierwsze połowa, która zakonczyła się bezbramkowym remisem była bardzo wyrównana. Żaden z zespołów nie potrafił wykorzystać okazji jakie stawrzał sobie pod bramką rywala.

Minimalną przewagę mieli goście, jednak piłkarze Pogoni bardzo dobrze bronili w tym meczu dostępu do własnej bramki. Szczecinianie mogli kilka razy wyjść na prowadzenie, ale brakowało im precyzji przy wykończeniu dobrze konstruowanych akcji.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo podobnie. Przez pierwsze 10 minut żaden z zespołów nie potrafił strzelić bramki. Dopiero w 30 minucie do siatki trafił Andrzej Sydor i Pogoń objęła prowadzenie. Kolejne trafienie zaliczył Paweł Jatczak, który w 37 minucie pokonał bramkarza gości. Wydawało się, że Clearex nie będzie w stanie już nic zrobić, jednak w 38 minucie kontaktową bramkę zdobył Michał Włodarek.

Ostatnie dwie minuty meczu był bardzo emocjonujące. Chorzowianie rzucili się do odrabiania strat i mieli dwie wyśmienite okazje, jednak tym razem naszego bramkarza ratował słupek oraz poprzeczka bramki. Ostatecznie naszym piłkarzom udało się dotrwać do końca i wygrać ten mecz.

Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół wydostał się ze strefy spadkowej. Obecnie jest na 9 miesjcu w tabeli i ma na swoim koncie 12 punktów. Dziesiąty zespół traci do Pogoni trzy punkty.