Futsal: Clearex wygrywa z Jachymem Tychy

W 22. kolejce ekstraklasy futsalu, Clearex Chorzów pokonał we własnej hali Jachym Tychy 6:2. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Chorzowianie zajmują w tabeli 3 miejsce.

Początek spotkania nie był udany dla mistrzów Polski. Po 12 minutach gry, goście prowadzili 2:0 i w hali przy ul. Dąbrowskiego zapowiadało się na sensację.  Gospodarzy do walki poderwał 20-letni Robert Gładczak, strzelając kontaktowego gola. W 18. minucie stan spotkania wyrównał Wolański. Kiedy wydawało się, że na przerwę zawodnicy będą schodzić przy remisie, do siatki gości sekundę przed syreną trafił Szłapa.

W drugiej połowie Clearex pokazał, że początek meczu był tylko wypadkiem przy pracy. Swoją przewagę potwierdzili kolejnymi bramkami i ostatecznie na tablicy świetlnej wyświetlał się wynik 6:2.

Po tym spotkaniu Clearex zajmuje trzecią pozycję w tabeli z przewagą siedmiu punktów nad czwartą Akademią Słowa Poznań.

Powiedział po meczu:

Robert Gładczak (Clearex Chorzów) -  Początkowo nasz zespół przyspał, ale z upływem czasu rozkręcaliśmy się i możemy być zadowoleni z wyniku. Cieszę się ze zdobytych dwóch brame, mimo iż nie zagrałem najlepszego spotkania. Do końca rozgrywek pozostało nam 4 mecze i będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli.

Clearex: Gładczak(2), Wolański, Szłapa, Zieliński, Kosiecki.

Jachym Tychy: Wolak, Skrzypczyk