GKS Katowice rozgromił Śląsk Wrocław 2:0

Już w czwartej minucie GKS Katowice strzelił pierwszą bramkę. Zdobywcą gola był pozyskany z Ruchu Chorzów – Grażvydas Mikulenas. Śląsk przegrał w Katowicach 2:0.

Początek spotkania zdecydowanie należał dla GieKSy. Ledwo sędzia rozpoczął mecz, gdy Krysiński wyrzucił z autu do Kaliciaka w pole karne. Ten minął obrońcę i podał na 2 metr do Mikulenasa, a litewski napastnik bez problemu trafił do pustej bramki.

Na drugą bramkę kibice na stadionie przy Bukowej musieli czekać do drugiej połowy. W ’64 minucie piękną akcją popisał się duet Mikulenas - Jaromin. Z lewej strony do Mikulenasa piłkę po ziemi posłał Plewnia, Litwin widząc, że Jaromin jest na dogodniejszej pozycji sprytnie przepuścił piłkę miedzy nogami do kolegi, który nie miał żadnych problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Śląsk Wrocław pokazał twardą piłkę, co sprawiło, że od ‘44 minuty, po brutalnym faulu Marciniaka na Kaliciaku przy linii bocznej, grali w dziesiątkę. Goście atakowali bramkę gospodarzy bez większego pomysłu. Jedyną groźną akcję przeprowadzili w ’56 minucie, kiedy to przed polem karnym GieKSy Markowski zablokował strzelającego Tomasza Szewczuka a Kapias wybił piłkę prosto na nogę Łudzińskiego, który po efektownym zwodzie uderzył na bramkę. Jacek Gorczyca odbił piłkę nogą, ta uderzyła w poprzeczkę.

Katowiczanie grali do końca, w szóstej minucie doliczonego czasu gry trójką wyszli piłkarze GieKSy - Mikulenas, Sebastian Giełza i Bartosz Iwan, który za daleko wypuścił piłkę.

GKS Katowice wygrywa przed własną publicznością, która szczelnie wypełniła dziś trybuny stadionu na Bukowej, ze Śląskiem Wrocław 2:0.