GKS Katowice wygrał w Szczecinie po kapitalnej końcówce

Adrian Leks
Adrian Leks
Co znaczy grać do końca pokazali w Szczecinie piłkarze GKS-u Katowice. Po kapitalnej końcówce podopieczni Wojciecha Stawowego pokonali miejscową Pogoń 4:3.

Już w czwartek w związku z wyborami samorządowymi piłkarze I-ligowi rozpoczęli 17. kolejkę spotkań. Był to także ostatni mecz w rundzie jesiennej, dlatego obie drużyny chciały zakończyć ten rok zwycięstwem. Dzięki kapitalnemu finiszowi udało się to gościom z Katowic.

W pierwszej połowie niewielka ilość kibiców oglądała tylko dwa gole. Pierwszego zdobyła GieKSa autorstwa Przemysława Pitrego. Z prowadzenia katowiczanie cieszyli się jednak tylko minutę, bo do wyrównania doprowadził Bartosz Ława. Worek z bramkami rozwiązał się w drugich 45. minutach. Już trzy minuty po wznowieniu gry ponownie trafił Ława, a kiedy w 61. minucie Piotr Petasz podwyższył na 3:1 wykorzystując rzut karny, wydawało się, że już nic nie może odebrać zwycięstwa Portowcom.

Zawodnicy Wojciecha Stawowego jednak nie załamali się i grali do końca. Pięć minut przed końcem kontaktowego gola zdobył Bartosz Karwan. Warto tutaj zaznaczyć, że było to pierwsze trafienie byłego reprezentanta Polski po powrocie do GKS-u. W 88. minucie zimną krew zachował Janusz Dziedzic, który pokonał Radosława Janukiewicza z jedenastu metrów. I kiedy już właściwie wszyscy pogodzili się z remisem - zwycięskiego gola dla GieKSy w doliczonym czasie gry zdobył Gabriel Nowak, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej.

W Katowicach teraz na pewno żałują, że to już koniec tej rundy. GKS wygrał bowiem trzeci mecz z rzędu  zdobywając przy tym w sumie aż jedenaście bramek. Dzięki wygranej katowiczanie awansowali również na dziesiąte miejsce w tabeli i już na pewno przerwę zimową spędzą poza strefą spadkową.

Zobacz zdjęcia z tego meczu na MM Szczecin

Pogoń Szczecin - GKS Katowice 3:4 (1:1)

Bramki: Ława 22, 48, Petasz 61 karny  - Pitry  21, Karwan 85, Dziedzic 88 karny, Nowak 90

Żółte kartki: Lebedyński ,Mandrysz, Jarun  - Goncerz