GKS Tychy pokonał Unię Oświęcim 3:2 [Zdjęcia]

jnt1981
jnt1981
Drugi mecz ćwierćfinału Polskiej Ligi Hokejowej pomiędzy GKS Tychy i Unią Oświęcim, podobnie jak pierwszy, zakończył się zwycięstwem tyszan. Tym razem nie było jednak już tak łatwo.

Goście z Oświęcimia całkowicie zaskoczyli GKS na początku spotkania. Zdecydowanie ruszyli do ataku i już po minucie prowadzili 1-0. Arkadiusza Sobeckiego w tyskiej bramce pokonał Wojciech Stachura i było wiadomo, że tym razem hokeiści Unii tanio skóry nie sprzedają. Tyszanie jednak równie szybko pokazali kto jest faworytem tej rywalizacji i po kolejnym trzech minutach za sprawą Michała Woźnicy, na tablicy wyników widniał remis.

Natomiast na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Tomasz Wołkowicz w 12 minucie meczu. Kiedy na początku drugiej tercji Adrian Parzyszek wykorzystał błąd graczy z Oświęcimia i pokonał Szydłowskiego (gospodarze grali w tym momencie w liczebnym osłabieniu), wydawało się, że tyszanie pójdą za ciosem i wypunktują oświęcimian.
Nic bardziej mylnego. Nie minęła minuta, a było już 3-2 po kuriozalnej bramce Tomasza Połącarza. Arkadiusz Sobecki tak pechowo odbił uderzony z dystansu krążek, że ten przeleciał nad zdezorientowanym tyskim bramkarzem i wpadł do bramki.

Od tego momentu tyszanie bezskutecznie próbowali podwyższyć swoje prowadzenie, a oświęcimianie do samego końca dążyli do wyrównania. Także bez efektu. Nie pomogło nawet wycofanie bramkarza w końcówce meczu i drugie zwycięstwo tyszan stało się faktem.

Aby awansować do półfinału rozgrywek hokeiści z Tychów muszą wygrać jeszcze tylko jeden mecz. Najbliższa okazja już w piątek w Oświęcimiu.

GKS Tychy – Unia Oświęcim 3-2 (2-1; 1-1; 0-0)
0-1 Stachura 1:04
1-1 Woźnica (Majkowski) 4:29
2-1 Wołkowicz (Krzak, Bagiński) 11:45
3-1 Parzyszek 23:40 (gol w osłabieniu 4/5)
3-2 Połącarz (Cinalski) 24:03

Z innych lodowisk

W pozostałych wtorkowych meczach ćwierćfinałowych Polskiej Ligi Hokejowej padły następujące wyniki:

Zagłębie Sosnowiec - Naprzód Janów 7-4 (stan rywalizacji 2-0 – awans Zagłębia do półfinału dzięki bonusowi wywalczonemu w sezonie zasadniczym)
Cracovia Kraków - Stoczniowiec Gdańsk 2-0 (stan rywalizacji 2-0 – awans Cracovii do półfinału dzięki bonusowi wywalczonemu w sezonie zasadniczym)
Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 5-1 (stan rywalizacji 1-1; bonus – Podhale)