GKS Tychy przegrał półfinał Pucharu Polski w dogrywce

Ivan
Hokeiści GKS-u nie obronią trofeum
Hokeiści GKS-u nie obronią trofeum Mikołaj Suchan, Dziennik Zachodni
Ciarko KH Sanok wygrał w Oświęcimiu z GKS-em Tychy po dogrywce 4:3, w pierwszym półfinale hokejowego Pucharu Polski. Decydująca bramka padła już w 24 sekudzie dogrywki.

Ekipa z Sanoka na prowadzenie wyszła w piątej minucie gry. Wynik spotkania otworzył Krzysztof Zapała. Minutę po rozpoczeciu drugiej tercji Michał Radwański podwyższył na 2:0. Kilka minut później tyszanie grali w osłabieniu dwóch zawodników i zanosiło się na kolejną bramkę. Tymczasem po dwójkowej akcji Tyszan Adrian Parzyszek strzelił kontaktową bramkę.

Radość GKS-u trwała pięć minut. W 32 na 3:1 strzelił Martin Vozdecky. Takim rezultatem zakończyła się druga odsłona tego pojedynku. W ostatniej Tyszanie rozpoczęli pościg za rywalami. W 45 minucie na 2:3 strzelił Josef Vitek, a sześć minut później wyrównał Radosław Galant.

Zawodnicy z Sanoka decydujący cios zadali w 24 sekundzie dogrywki. Ivicic mocno uderzył i po błędzie bramkarza, krażek znalazł się w bramce. W drugim półfinale Unia Oświęcim zagra z Cracovią. Finał jutro o godzinie 18:00.

GKS Tychy - Ciarko KH Sanok 3:4 (0:1, 1:2, 2:0, 0:1)
Bramki: 0:1 Krzysztof Zapała (5), 0:2 Michał Radwański (21), 1:2 Adrian Parzyszek (28), 1:3 Martin Vozdecky (32), 2:3 Josef Vitek (45), 3:3 Radosław Galant (52), 3:4 Martin Ivicic (61).
Kary : GKS Tychy: 22; Ciarko KH: 18 minut. Widzów: 500.