GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 3:2, w meczu o trzecie miejsce w lidze

jnt1981
jnt1981
W kolejnym meczu o brązowy medal PLH tyski GKS podejmował Zagłębie Sosnowiec. Ewentualna wygrana tyszan kończyła rywalizację na ich korzyść, natomiast sosnowiczanie potrzebowali zwycięstwa, aby przedłużyć swoje nadzieje na upragniony medal.

Mecz rozpoczął się obiecująco dla gospodarzy, których już w 4 minucie gry na prowadzenie wyprowadził Ladislav Paciga. Pod koniec pierwszej tercji po błędzie grających w przewadze graczy Zagłębia (na ławce kar przebywał wówczas Bacul) tyszanie wyprowadzili szybką kontrę, po której na 2-0 podwyższył Adam Bagiński. Kiedy na początku drugiej odsłony kolejną bramkę dla GKS-u zdobył Michał Kotlorz wydawało się, że brązowy medal gospodarze mają w kieszeni.

Ale od czego w drużynie Zagłębia jest Vladimir Luka? Strzelec 4 czterech bramek dla sosnowiczan w poprzednim meczu, ponownie dał o sobie znać w 38 minucie dzisiejszego spotkania, pokonując Arkadiusza Sobeckiego. Po dwóch tercjach było więc 3-1 dla gospodarzy, a kibice na trybunach zaczęli zadawać sobie pytanie czy nie powtórzy się scenariusz z dwóch poprzednich spotkań, w których GKS w łatwy sposób tracił dwu lub trzy bramkową przewagę.

Wynik nie ulegał jednak zmianie, aż do 56 minuty meczu. Tyszanie grali wtedy w przewadze, co wydawało się być doskonałą okazją do strzelenia czwartej bramki i postawienia przysłowiowej „kropki nad i”. Nic bardziej mylnego. Tym razem to goście wyszli z kontrą, którą na gola zamienił Teddy da Costa. Po tej bramce Zagłębie przycisnęło gospodarzy dążąc do wyrównania. Ale nawet wycofanie bramkarza w końcówce meczu tym razem nic im nie dało i GKS wspierany głośnym dopingiem swoich kibiców dowiózł prowadzenie do końca, zdobywając tym samym brązowy medal mistrzostw Polski w hokeju na lodzie.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
1:0 Paciga (Parzyszek, Mejka) 3:23
2:0 Bagiński 19:00 (gol w osłabieniu 4/5)
3:0 Kotlorz 22:09
3:1 Luka (Banaszczak, T.Da Costa) 37:58
3:2 T.Da Costa (Galvas, Opatovsky) 55:47 (gol w osłabieniu 4/5)

Kary: GKS – 14 min.; Zagłębie - 20 min.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?