Górnik pokonał ROW Rybnik w ostatnim sparingu przed sezonem! Testowano Marcina Sobczaka [Zdjęcia]

W ostatnim meczu sparingowym przed startem I. ligi, Górnik Zabrze pokonał rybnicki ROW 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 35. minucie Dawid Jarka.

Zabrzanie wystąpili w tym spotkaniu rezerwowym składem, a na murawie pojawili się również testowani zawodnicy. Wśród nich był Marcin Sobczak z Ruchu, dla którego po przyjściu do Chorzowa Andrzeja Niedzielana może zabraknąć miejsca w kadrze Niebieskich.

Czytaj również: Nieskuteczny Górnik remisuje ze Ślęzą Wrocław [Zdjęcia]

Popularny "Bizon" zagrał tylko w pierwszej połowie, a jego gra pozostawiała wiele do życzenia. W 35. minucie Sobczak nie wykorzystał doskonałej sytuacji, kiedy znalazł się sam przed bramkarzem i uderzył...obok słupka. - Nie pokazałem się dzisiaj z dobrej strony i zobaczymy co z tego wyniknie - powiedział po spotkaniu Marcin Sobczak.

Innego zdania był Dawid Jarka, który razem z Sobczakiem tworzył kiedyś atak Gwarka Zabrze: - Z Marcinem Sobczakiem znamy się jak łyse konie i grało mi się z nim bardzo dobrze. Wiele sytuacji pokazało, że potrafimy się odnaleźć - powiedział Jarka.

O występie "Bizona" wypowiedział się również Jędrzej Jędrych, prezes Górnika: - Wszystko zależy od trenera, ale widzieliśmy dzisiaj grę Sobczaka w pierwszej połowie i po tym co zobaczyłem, jest to mało prawdopodobne, aby mógł grać w barwach Górnika Zabrze - skomentował.

Prezes trójkolorowych zaprzeczył również doniesieniom dotyczącym pozyskania przez Podbeskidzie Bielsko-Biała, Dariusza Kołodzieja: - Na razie nikt w tej sprawie nie zwrócił się do naszego klubu, więc nie ma żadnych rozmów - podsumował Jędrych.

Czytaj również: Górnik Zabrze podał ceny biletów i karnetów na najbliższy sezon

Innymi testowanymi zawodnikami w zabrzańskiej drużynie byli Kamil Bartosiewicz z ŁKS-u Łódź, Daniel Jarosza z Górnika Wieliczka, Damian Sieniawski z Pogoni Szczecin i obrońca Mohamed Eid Abdelwhaba, testowany ostatnio w Koronie Kielce.

Górnik Zabrze - Energetyk ROW Rybnik 1:0 (1:0)