Górnik wygrywa w Bytomiu, Ruch przegrywa w Lubinie

Bez publiczność został rozegrany mecz Polonii Bytom z Górnikiem Zabrze. Zabrzanie wygrali. W Lubinie Ruch Chorzów nie utrzymał passy pięciu meczy bez porażki.

Mecz  pomiędzy Polonią, a Górnikiem był niezwykle ważny dla obu ekip. Bytomianom do utrzymania w Orange Ekstraklasie potrzebny jest każdy punkt, natomiast Zabrzanie po porażce z Cracovią 0:3 chcieli pokazać, że mecz w Krakowie był tylko wypadkiem przy pracy. Na stadionie przy ul. Olimpijskiej tym razem nie mogli zasiąść kibice po negatywnej opinii wojewody, dotyczącej bezpieczeństwa. Od początku meczu przewagę uzyskali podopieczni Ryszarda Wieczorka, którzy często zagrażali bramce Peskovica....

W 20. i 35. minucie bliski strzelenia bramki był reprezentant Polski Tomasz Zahorski, ale w obu przypadkach zabrakło celności. W drugiej połowie jedną z nielicznych okazji dla Polonii zmarnował Wolański, który nie trafił w światło bramki w dogodnej sytuacji....

W dalszej części spotkania Zabrzanie próbowali atakować, a Poloniści skutecznie się bronili. Co nie udało się Zahorskiemu, udało się Hajcie. W 80. minucie były kadrowicz strzelił bramkę z własnej połowy boiska!! Czy w tej sytuacji chciał strzelać trzeba zapytać samego bohatera. Polonii nie udało się już wyrównać i  Zabrzanie wygrali 1:0.

Chorzowscy kibice, którzy wybrali się autokarami i samochodami do Lubina wracają ze spuszczonymi głowami. Mimo dobrego początku, w 18. minucie po wrzuceniu piłki z rzutu różnego w pole karne Zagłębia przez Nowackiego padł samobójczy gol dla Ruchu, Niebiescy nie byli w stanie utrzymać prowadzenia. W 40. minucie Michał Stasiak, po podaniu Grzegorza Bartczaka, który wcześniej posłał piłkę do własnej siatki, Zagłębie doprowadza do wyrównania. Pięć minut później Rul Miguel pokonuje Miaduszewskiego celnym strzałem pod porzeczkę. Mimo kilku dogodnych sytuacji Chorzów nie zmienił już wyniku. W Lubinie Ruch przegrał z Zagłębiem 1:2.