Górnik Zabrze - Podbeskidzie 1:0 [Zdjęcia]

Górnik Zabrze odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie pierwszej ligi. Tym razem "trójkolorowi" wygrali skromnie przed własną publicznością z Podbeskidziem Bielsko - Biała 1:0.

Górnik Zabrze podrażniony ostatnią porażką w lidze z GKP Gorzów Wielkopolski chciał pokazać przed własną publicznością, że nadal jest głównym faworytem do awansu, natomiast gości z Bielska po czterech remisach na początku rundy nie interesowało nic innego jak komplet punktów. Spotkanie to miało szczególne znaczenie dla Dariusza Kołodzieja, który powrócił do Zabrza, jako gracz Podbeskidzia.

To właśnie Kołodziej oddał pierwszy celny strzał w tym meczu, jednak zbyt słaby, aby zaskoczyć Nowaka. Kołodziej próbował jeszcze dwukrotnie zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ale tym razem jego strzały były niecelne.

Mimo dobrego początku w wykonaniu gości, to Górnik objął prowadzenie. W 20. minucie podanie z głębi pola wykorzystał Ales Besta i technicznym strzałem pokonał Merdę. Była to już druga bramka czeskiego napastnika w trzecim meczu w barwach Górnika.

Dziewięć minut później dobrym dryblingiem popisał się Madejski, wbiegł w pole karne, jednak uprzedził go obrońca "Górali". Podbeskidzie odpowiedziało uderzeniem z dystansu Świerblewskiego. Strzał pomocnik gości był zbyt słaby i Nowak bez problemów złapał futbolówkę.

W 42. minucie boisko opuścił kontuzjowany Strąk. Jego miejsce na placu gry zajął Adam Danch. Dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mattawu, bramkę szczupakiem zdobył Dancik. Sędzia spotkania dopatrzył się jednak spalonego i gola nie uznał. Pierwsza połowa zakończyła się więc jednobramkowym prowadzeniem Górnika.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza od uderzenia z dystansu Dariusza Kołodzieja. Podopieczni Ryszarda Komornickiego odpowiedzieli główką Besty i technicznym uderzeniem Bonina z rzutu wolnego...oba strzały minimalnie niecelne.

W 59. minucie po po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Kołodzieja. "Kołek" oddał atomowe uderzenie, jednak na drodze do bramki stanął jeden z obrońców. Dziesięć minut później uderzał Danch, ale trafił prosto w Merdę.

W 72. minucie plac gry opuścił żegnany gwizdami przez zabrzańską publiczność Dariusz Kołodziej. Minutę później Ales Besta leżał w polu karnym gości, jednak żadna z drużyn nie przerwała gry. W tym samym momencie na bramkę "sunął" kolejny atak. W sytuacji sam na sam znalazł się Pitry i po raz kolejny przegrał pojedynek z Merdą.

Więcej bramek kibice na stadionie przy ul. Roosevelta w Zabrzu już nie obejrzeli i Górnik pokonał Podbeskidzie 1:0.

Powiedzieli po meczu:

Ryszard Komornicki, trener Górnika Zabrze: - Wygraliśmy zasłużenie. Nie chcę oceniać pracy sędziego, ale spalonego Pitrego w pierwszej połowie na pewno nie było. Zabrakło nam trochę spokoju. Przeciwnik postawił nam wysokie wymagania. Traciliśmy niepotrzebnie dużo piłek. Nie podoba mi się skuteczność mojego zespołu, ale walką i zaangażowaniem wygrywamy.

Marcin Brosz, trener Podbeskidzia: - Mecz ciekawy i szybki. Było dużo walki w środku pola. Chciałem pochwalić moich kibiców, którzy przyjechali do Zabrza i pokazali się z dobrej strony. Górnik strzelił jedną bramkę więcej od nas i dlatego wygrał.

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)