Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Sosnowiec 1:0 [Zdjęcia]

Kibice Zagłębia Sosnowiec mieli okazję jeszcze przed rozpoczęciem spotkań ligowych zobaczyć swoich piłkarzy w akcji. We wczorajszym sparingu okazali się jednak słabsi, ulegając piłkarzom Górnika.

W środowym sparingu Zagłębie Sosnowiec podejmowało I-ligowy Górnik Zabrze. Spotkanie było wyrównane, obie drużyny stwarzały dogodne sytuacje do strzału jednak przez większość meczu nie udawało się zakończyć akcji umieszczeniem piłki w siatce.

Dopiero w 85. minucie Dariusz Kołodziej po błędzie obrońcy z Zagłębia strzelił gola dla Górnika Zabrze i tym samym przesądził losy spotkania. Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 0:1.

Obaj trenerzy postawili na młodych zawodników, wprowadzając do gry w drugiej połowie głównie młodych i testowanych piłkarzy. Sparing był okazją do sprawdzenia kondycji zespołów przed spotkaniami ligowymi.

Pomimo tego, że spotkanie nie było punktowane, sędziowie mieli pełne ręce roboty wielokrotnie odgwizdując faul. W 35. minucie żółtą kartką ukarany został Michał Pazdan z zabrzańskiej drużyny. Na klimontowskim stadionie pojawiło się około 500 widzów.