Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 1:0 [ZDJĘCIA]. Górnik znów wygrywa z drużyną z czołówki

ivan
Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie Polonię Warszawa 1:0 w meczu 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zwycięstwo pozwoliło awansować podopiecznym Adama Nawałki na siódme miejsce w tabeli. To drugie w ciągu kilku dni zwycięstwo Trójkolorowych z rywalem z czołówki tabeli (w niedzielę pokonali Koronę 2:0).

Górnik Zabrze 1:0 Polonia Warszawa (0:0)
1:0 Adam Danch 74'

Górnik: Łukasz Skorupski, Michael Bemben (75. Adam Marciniak), Adam Danch, Oleksandr Szeweluchin, Mariusz Magiera, Paweł Olkowski, Michał Pazdan, Mariusz Przybylski, Prejuce Nakoulma (80. Marcin Wodecki), Aleksander Kwiek, Arkadiusz Milik (67. Michał Zieliński).

Polonia: Sebastian Przyrowski, Marcin Baszczyński, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Maciej Sadlok, Paweł Wszołek (46. Pavel Sultes), Łukasz Trałka, Łukasz Piątek (77. Teodorczyk), Bruno Coutinho, Robert Jeż (46. Edgar Cani), Władimir Dwaliszwili.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 3000.

RELACJA MINUTA PO MINUCIE:
90' KONIEC MECZU! Górnik zgarnia trzy punkty i awansuje w tabeli na siódme miejsce w tabeli.

90' Sędzia dolicza trzy minuty.

89' Teodorczyk faulowany 18 metrów od bramki Górnika. Piłkarze Czarnych Koszul długo naradzali się kto ma uderzać. Uderzał Jodłowiec ale wprost w mur.

87' Rzut wolny dla Polonii z 30 metrów. Uderzenie Sultesa, piłka otrzymała przedziwną rotację i trafiła w słupek. Sporo szczęścia dla Górnika.

80' Marcin Wodecki zmienia Nakoulmę. Chwilę wcześniej trzecia zmiana Polonii - Teodorczyk za Piąta.

76' Polonia mogła szybko wyrównać. Do prostopadłej piłki dochodzi Cani i uderza tuż obok wybiegającego Skorupskiego. Piłka mija o kilka centymetrów słupek bramki Górnika Zabrze.

75' Druga zmiana w Górniku. Adam Marciniak za Bembena.

74'**GOOOOL dla Górnika! Po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Magiery Danch z najbliższej odległości pokonuje Przyrowskiego.**

73' Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Magiery główkuje Kokoszka i rzut rożny.

68' Cani główkuje z 4 metrów, Skorupski doskonale wybija piłkę ręką tuż nad poprzeczką.

67' Mocny strzał Sadloka na raty broni Skorupski.

67' Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. W miejsce mało widocznego Milika pojawia się Michał Zieliński.

61' Kolejne dośrodkowanie Magiery z rzutu wolnego. Wprost w ręce Przyrowskiego.

60' Pierwszy kwadrans drugiej połowy zdecydowanie dla Górnika. Dwie zmiany w przerwie w wykonaniu Czarnych Koszul na razie w ogóle niezauważalne.

58' Ciekawa akcja w wykonaniu Górnika, którą strzałem zza pola karnego kończy Przybylski. Przyrowski - z trudem - ale jednak łapie piłkę.

55' Baszczyński fauluje Nakoulma, wolny z 30 metrów. Magiera przed pole karne do Przybylskiego, a ten uderza z woleja. Spokojnie piłkę łapie Przybylski.

54' Milik szalał w polu karnym ale za mocno wypuścił sobie piłkę i ta wyszła poza boisko. A na trybunach ciekawa oprawa kibiców.

51' Okazja dla Górnika. Rzut wolny z około 30 metrów. Uderzenie Magiery, piłka po koźle ląduje w rękach Przyrowskiego.

46' W składzie gości dwie zmiany - Pavel Sultes za Wszołka oraz Edgar Cani za Jeża.

46' Gospodarze rozpoczęli drugą połowę spotkania.

45' Piłkarze Polonii już na murawie. Czekają na zawodników Górnika.

Strzał Milika w 43 minucie to jedyne celne uderzenie na bramkę w pierwszej połowie meczu.

45' PRZERWA

45' Sędzia dolicza jedną minutę.

43' Ależ kapitalna okazja! Trójkowa akcja - Nakoulma do Kwieka, ten zgrywa do Milika, który znajduje się sam przed bramkarzem rywali. Strzela prosto w Przyrowskiego. I tylko jęk zawodu na trybunach.

37' Bruno chciał uderzyć zza pola karnego ale pośliznął się i piłka poleciała wysoko nad bramką.

36' Tempo spotkania zdecydowanie siadło. Stwierdzenie, że wieje nudą byłoby chyba przesadą. Co jednak nie zmienia faktu, że szału nie ma...

31' Ależ okazja dla Górnika. Po rzucie rożnym Nakoulma przedłuża piłkę na drugi słupek, a tam walka w parterze, zakończona wybiciem piłki przez obrońców Polonii. Było gorąco, niektórzy już widzieli piłkę w siatce.

30' Rut z autu na wysokości pola karnego Polonii. Olkowski w angielskim stylu wrzuca w pole karne ale niedokładnie.

29' Gra w środkowej części gry. Tempo spokojne, brakuje ciekawych okazji pod bramkami...

25' Kolejny korner dla gości. Dośrodkowanie Jeża pewnie wyłapuje Skorupski.

24' Gorąco pod polem karnym Górnika. Spore zamieszanie ale ostatecznie gospodarze wychodzą z tego bez szwanku.

20' Aktywny Bruno wywalczył rzut rożny dla gości. Jeż z rożnego krótko do Piątka, ten dośrodkowuje ale za głęboko i Górnik rozpoczyna od rzutu wolnego z drugiej strony boiska.

20 Kwiek dośrodkowuje z cornera, obrońcy gości spokojnie wybijają piłkę do przodu.

16' Kokoszka fauluje Kwieka w środkowej strefie boiska. Dalekie dośrodkowanie Magiery w pole karne. Baszczyński wybija na rzut rożny.

14' W odpowiedzi przebojowa akcja Nakoulmy, który wbiegł w pole karne i - podobnie jak chwilę wcześniej Bruno - posłał piłkę po ziemi wzdłuż pola karnego. Nikt jednak nie dopadł do tej piłki i skończyło się tylko na strachu dla gości.

14' Bruno płasko w pole karne, Skorupski mija się z piłką, szczęśliwie Magiera wybija piłkę.

12' Dwie straty Michaela Bembena w środku pola, ale Czarne Koszule nie potrafiły tego wykorzystać.

10' Górnik próbował wyjść z szybką kontrą, ale pomocnicy Trójkolorowych zagrali niedokładnie i nic z tego nie wyszło.

9' Okazja dla Polonii, rzut wolny a'la skrócony rzut rożny. Ostre dośrodkowanie Jeża, które na raty, dwukrotnie piąstkuje Skorupski.

9' Dwaliszwili na spalonym. Udana pułapka ofsajdowa ekipy z Zabrza.

4' Przybylski próbował strzelać zza pola karnego. Jego strzał został jednak zablokowany przez jednego z obrońców Polonii. Zabrzanie w pierwszych minutach aktywniejsi.

3' Kwiek prostopadle do "Prezesa", ten jednak nie opanował piłki.

1' Czarne Koszule rozpoczęły od środkowej linii boiska.

18:45 Spotkanie poprzedziła jeszcze minuta ciszy, ku czci pamięci Andrzeja Mierzwy, przyjaciela i kibica Górnika.

19:44 Piłkarze obu drużyn już na murawie. Dzisiejsze zawody poprowadzi pan Tomasz Musiał z Krakowa.

18:40 Przypomnijmy, że jesienią Polonia Warszawa zremisowała z Górnikiem 1:1. Trójkolorowi uratowali jeden punkt, za sprawą bramki Nakoulmy 90 minucie gry.

ZAPOWIEDŹ
Górnicy, uskrzydleni niedzielną wygraną nad inną drużyna z czołówki - Koroną Kielce, z pewnością będą chcieli podtrzymać dobrą passę i sięgnąć po kolejne punkty. - Najlepiej będzie jeśli z Polonią zagramy podobnie jak kilka dni temu przeciwko Koronie Kielce. Na boisku nie zamierzamy rywalom odpuścić nawet jednego metra i takim właśnie zaangażowaniem i dyscypliną taktyczną chcemy wygrać to spotkanie - przekonywał na środowej konferencji prasowej Paweł Olkowski.

Kolejne panoramy stadionu już są! [ZDJĘCIA]

- Po zwycięskim meczu szybko chce się rozegrać następne spotkanie. Dobrze, że gramy już w czwartek, bo po ograniu Korony piłkarze są nastawieni pozytywnie do kolejnego meczu. Będziemy robić wszystko, by w czwartkowy wieczór zdobyć trzy punkty - zapowiada asystent trenera Nawałki, Bogdan Zając.

Piłka nożna w woj. śląskim: Przeczytaj o niej wszystko!

Polonia, po zmianie trenera, pokonała w miniony weekend Śląsk Wrocław 3:0. - Jesteśmy już zahartowani na zmiany trenerów u naszych rywali, bo to chyba piąty lub szósty taki przypadek w tym sezonie. Piłkarze chcą się pokazać trenerowi z jak najlepszej strony, czego przykład mieliśmy w meczu Polonii ze Śląskiem. Nasi rywale zagrali na bardzo dobrym poziomie, tworzyli kolektyw, a nie codziennie strzela się Śląskowi trzy bramki. W dodatku do składu wracają "kartkowicze". Mogę zapewnić, że będziemy na to odpowiednio przygotowani - kontynuuje Zając.

Śląskie na sportowo na Facebooku. Koniecznie dołącz do nas i bądź na bieżąco z tym co dzieje się w regionalnym sporcie!