Górnik Zabrze przegrywa w Łodzi

Piotr Kalsztyn
Piłkarze Widzewa Łódź pokonali zabrzan 2:0. Po meczu Górnik jest ...
Piłkarze Widzewa Łódź pokonali zabrzan 2:0. Po meczu Górnik jest ... Robert Zwoliński, MM Łódź
Piłkarze Widzewa Łódź pokonali zabrzan 2:0. Po meczu Górnik jest 10. w tabeli.

Przed meczem Widzew i Górnik byli sąsiadami w tabeli, dzieliły ich zaledwie dwa punkty. Piłkarze Górnika Zabrze nie wykorzystali jednak szansy i to Widzew "odskoczył" zabrzanom już na 5 punktów.

Wynik meczu został ustalony już w pierwszej połowie, najpierw w 9. minucie gola dla Widzewa strzelił Adrian Budka, a dwadzieścia minut później, mocnym strzałem w krótki róg, futbolówkę do siatki zabrzan posłał Przemysław Oziębała.

Mimo dogodnych sytuacji w dalszej części meczu, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.

Żółte kartki otrzymali dwaj gracze Górnika: Szymura i Przybylski. Obecnie Górnik Zabrze zajmuje 10. miejsce w tabeli, po 17 meczach ma na swoim koncie 20 punktów. Druga śląska drużyna po sobotniej wygranej 4:1 z Koroną Kielce znajduje się na 4. miejscu. Ruch Chorzów traci tylko 5 punktów do lidera z Wrocławia.

Zobaczcie relację na żywo przeprowadzoną przez naszych kolegów z MM Łódź: Widzew Łódź vs Górnik Zabrze.