Górnik Zabrze wygrał mecz o życie

Marcin Skrzypiec
Górnik Zabrze zrobił milowy krok w kierunku utrzymania. Przed własną publicznością pokonał Lechię Gdańsk 2:0. Był to 1500 mecz Górnika w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Obydwie drużyny walczą o utrzymanie. Było widać to na boisku. Bardzo nerwowa gra i chęć zdobycia bramki źle skończyły się dla piłkarzy Lechii. 8. minuta wymiana kilku podań pomiędzy Magierą i Madejskim ten drugi przyjął piłkę w polu karnym strzela i gol. 1:0!

Górnik poszedł za ciosem kolejna akcja w wykonaniu Madejskiego, strzał z ostrego kąta i piłka minimalnie obok bramki. Piłkarzy z Gdańska stać było tylko na lekkie strzały zza pola karnego, które nie mogły zaskoczyć Nowaka.

Od początku spotkania przeważają zabrzanie. Swojej 100-procentowej akcji nie wykorzystał Szczot. Sam na sam strzela nad bramkarzem jednak nie celnie.

Najgroźniejszą akcję Lechia miała w 39. minucie, zamieszanie w polu karnym, strzał jednak zablokowany przez defensorów Górnika. Pierwsze 45 minut przewagi Górnika i zasłużone prowadzenie do szatni.

W drugiej połowie do odrabiania strat rzucili się piłkarze Lechii. Górnik nie miał pomysłu na grę. Katastrofalne błędy mogły sprawić że gdańszczanie wyrównaliby wynik spotkania. Dopiero w 58. minucie dośrodkowywał Bonin, bramkarz Lechii nie złapał piłki i wybiją defensorzy Lechii.

Gdy wydawało się że to piłkarze z Gdańska strzelą bramkę w 86. minucie Dariusz Kołodziej pięknym strzałem zza pola karnego pokonuje Kapsę. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. 2:0 dla Górnika Zabrze!

Do końca meczu wynik spotkania nie uległ zmianie i Górnik dalej walczy o utrzymanie się w Ekstraklasie.

Po meczu powiedzieli:

• K**arol Piątek, Lechia Gdańsk: **Wyjeżdżamy do Gdańska z zerowym dorobkiem. Trudno nie pokładamy broni walczymy dalej następny mecz niestety o życie. Każdy mecz drużyn z końcówki tabeli będzie się toczył bardzo nerwowo.
  • Dariusz Kołodziej, Górnik Zabrze: Bardzo ważne spotkanie. Super ze strzeliliśmy szybko bramkę. Ciesze się ze wszedłem w końcówce spotkania i uspokoiłem grę. Dyktowaliśmy warunki na boisku i te zwycięstwo nam się należało.

Górnik Zabrze 2:0(1:0) Lechia Gdańsk