Adrian Leks
Adrian Leks
Górnik Zabrze
Górnik Zabrze Archiwum MM
W spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy Górnik Zabrze nieoczekiwanie zremisował na własnym stadionie z Arką Gdynia 2:2.

Po zwycięstwie w ostatniej kolejce 5:1 nad Zagłębiem Lubin kibice w Zabrzu liczyli na pewne trzy punkty dla Górnika. Tym razem jednak zabrzanie nie byli tak skuteczni, a Arka miała w swoich szeregach Emila Nolla.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Zabrzanie mogli wyjść na prowadzenie już w 12 minucie, ale piłka po strzale Roberta Jeża odbiła się od obu słupków i wyszła w pole. Jednak chwilę później Jeż popisał się już pięknym dośrodkowaniem, które na bramkę zamienił strzałem głową Adam Banaś. Arka odpowiedziała natomiast uderzeniem z dystansu Tadasa Labukasa, które minimalnie minęło bramkę Adama Stachowiaka. Więcej szczęścia zawodnicy z Wybrzeża mieli w 38 minucie, kiedy wykonywali rzut wolny, który zakończył się bramką zdobytą przez Emila Nolla.

Po zmianie stron to Arka sprawiała wrażenie drużyny, której bardziej zależy na zwycięstwie. W 52 minucie indywidualną akcją popisał się Noll, a piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od obrońcy Górnika i wylądowała w siatce. Gra zabrzan wyraźnie nie układała się, więc trener Adam Nawałka postanowił sięgnąć po piłkarzy rezerwowych. Kluczowe było wejście na boisko Marcina Wodeckiego, który w 79 minucie wykorzystał zamieszanie pod bramką gdynian i uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Moretto.

Mimo że remis nie satysfakcjonował żadnej z drużyn, to spotkanie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów. Górnik wiosną jeszcze nie przegrał, z kolei Arka wywalczyła dopiero pierwszy punkt.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:2 (1:1)