Górnik Zabrze zwycięski w Płocku

Łukasz Malina
Piłkarze z Zabrza pewnie, choć nie bez wysiłku pokonali płocką Wisłę 2:1. Bohaterem spotkania został Robert Szczot, który zachwycił wszystkich rozkwitem formy.

Takiego obrotu spraw można było się spodziewać. Zabrzanie rozochoceni poprzednim zwycięstwem, czując smak zwycięstwa sięgnęli po kolejne trzy punkty w rozgrywkach I ligi. Bramki dla Górnika zdobyli kolejno: w 25. minucie, po precyzyjnym dośrodkowaniu Roberta Szczota, Przemysław Pitry pięknym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Wynik na 2:0 podniósł tuż przed zakończeniem meczu (84. minuta) Robert Szczot i to jemu Górnik zawdzięcza zwycięstwo w Płocku. Tuż po drugim golu zabrzan sędzia podyktował rzut karny dla płocczan. Do bramki Sebastiana Nowaka w 85. minucie pewnie trafił Mateusz Żytko. Bramka nie wpłynęła już jednak znacząco na dalszy przebieg spotkania.

Ostatnie minuty meczu zdawały się przeciągać w nieskończoność. Górnik pod naporem gospodarzy wybijał piłkę jak najdalej od swojej bramki, by nie stracić wywalczonego zasłużenie zwycięstwa. Sędzia odgwizdał koniec spotkania dopiero w 95. minucie, zabrzanie odetchnęli z ulgą.

Po meczu powiedzieli:

Ryszard Komornicki (trener Górnika): Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra. Gdybyśmy zachowali się bardziej poważnie i zdobyli jeszcze 2-3 bramki, to byłoby idealnie. Wydaje mi się, że wygraliśmy zasłużenie. Wisła to nie jest drużyna, z którą można wygrać na luzie.

Dariusz Kubicki (trener Wisły): Górnik przewyższał nas skutecznością. Zabrakło precyzji, bo w drugiej połowie postawiliśmy wszystko na jedną kartę i mieliśmy dobre sytuacje. Można było ten mecz co najmniej zremisować. Pretensje mam jedynie za to, że zbyt łatwo straciliśmy bramki.

Wisła Płock - Górnik Zabrze 1-2 (0-1)
0-1 - Pitry, 25 min
0-2 - Szczot, 84 min
1-2 - Żytko, 85 min (karny)

Wisła: Mierzwa - Żytko, Jarczyk, Pacan, Grzelak - Grudzień, Sielewski (52. Masłowski), Majewski, Chwastek (68. Wyszogrodzki) - Zaremba, Koczon (71. Wiśniewski).
Trener Dariusz Kubicki.

Górnik: Nowak - Danch, Karwan, Pazdan, Magiera - Bonin (80. Kiżys), Przybylski, Strąk, Szczot, Madejski (62. Kołodziej) - Pitry (90. Jarka).