Gortat nie dał rady Chińczykom [Zdjęcia]

Piotr Kalsztyn
Do dogrywki zabrakło tylko jednego punktu.
Do dogrywki zabrakło tylko jednego punktu. Piotr Kalsztyn

Ten weekend upływa w katowickim Spodku pod znakiem koszykówki. Reprezentacja Polski mierzy się reprezentacją Chin. Zawodnicy z Państwa Środka przygotowują się w ten sposób do Igrzysk Olimpijskich, a nasi koszykarze do eliminacji do kolejnego EuroBasketu.

Mecz zakończył się wynikiem 73-72 dla Chin. Chociaż przez pierwszą połowę wydawało się, że Polacy pewnie wygrają, to z każdą minutą Azjaci odrabiali kolejne punkty. Ostatnia kwarta była wymianą punkt za punkt. Niestety, po upływie ostatniej sekundy cieszyli się goście.

Katowice z pewnością stolicą basketu jeszcze nie są. Gdy na większość meczów biało-czerwonych w siatkówkę ciężko zdobyć bilety, to tym razem Spodek był wypełniony co najwyżej do połowy. Fani koszykówki nie mają jednak czego żałować, obejrzeli mecz na dobrym poziomie i w sympatycznej atmosferze. Kibice i tak zobaczyli lepsze spotkanie niż w większości potyczek, w których drużyny walczą o przysłowiową pietruszkę.