Hokej: Naprzód Janów rozbił lidera! [Foto]

Naprzód Janów sprawił w Katowicach największą sensację 35. kolejki PLH. Śląscy hokeiści rozbili lidera rozgrywek, Wojas Podhale Nowy Targ 6:1!

Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem, ale już od początku spotkania zuważalna była przewaga gospodarzy. Naprzód nie przestraszył się górali, przeprowadzając groźne ataki. Bramkarza gości próbowali zaskoczyć Wojtarowicz i Działo, a ten drugi trafił nawet w słupek.

W drugiej tercji przewaga Naprzodu została potwierdzona bramkami. Najpierw na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Lauko, a wynik podwyższył Cinalski. Podhale odpowiedziało golem Kaczira, ale było to wszystko na co stać było gości. Dwie minuty przed syreną kończącą drugą tercję wynik podwyższył Tabaczek.

W trzeciej odsłonie spotkania Naprzód rozbił liderów PLH. Do bramki trafił ponownie Lauko. 20 sekund później Zborowski został pokonany po raz piąty, tym razem przez Jóźwika. "Kropkę nad i" postawił w 50. minucie Stachura.

Naprzód Janów - Wojas Podhale Nowy Targ 6:1 (0-0; 3-1; 3-0)

1-0 - Lauko, 23:44
2-0 - Czinalski, 32:43
2-1 - Kaczir, 36:31
3-1 - Tabaczek, 37:51
4-1 - Lauko, 46:08
5-1 - Joźwik, 46:29
6-1 - Stachura, 49:44

Naprzód Janów: M. Elżbieciak - Działo, Gallo; Pohl, Tabaczek, Klisiak - Gabryś, Cinalski; Wojtarowicz, Stachura, Słodczyk - Kulik, Zatko; Klaczansky, Lauko, Jóźwik - Ł.Elżbieciak.

Wojas Podhale: Zborowski - Sulka, Sroka; Różański, Zapała, Kaczir - Dutka, Petrina; Baranyk, Voznik, Kubenko - Łabuz, Kret; Batkiewicz, Dziubiński, Malasiński - Gaj, Galant.