Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:1 [ZDJĘCIA]. Dwie bramki Tomasza Frankowskiego

ivan
Górnik Zabrze przegrał z Jagiellonią w Białymstoku 1:2. Dwie bramki dla ekipy gospodarzy strzelił niezawodny łowca bramek - Tomasz Frankowski.

Hajto: Na pewno był to ciekawy mecz

W meczu bez większej stawki nie było większych emocji. Przez całą pierwszą połowę zdecydowanie przeważała Jagiellonia. Najlepszy strzelec zespołu Tomasz Frankowski, który wrócił do gry po kontuzji, już w czwartej min. mógł zdobyć prowadzenie, sprytnie próbując przelobować bramkarza Górnika, ale piłka przeszła minimalnie nad bramką.

Kary finansowe dla Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze. To cena za zachowanie kiboli

W 12. min. szybkiego skrzydłowego Jagiellonii Macieja Makuszewskiego sfaulował za polem karnym Łukasz Skorupski. Sędzia uznał, że wystarczy żółta kartka, a kontuzjowany w tej akcji pomocnik Jagiellonii musiał opuścić boisko.

Piłka nożna w woj. śląskim: Przeczytaj o niej wszystko!

Jagiellonia miała przewagę w grze, ale pierwszą bramkę zdobyła w 28. min. po rzucie rożnym. Piłkę głową uderzył Thiago Cionek, Frankowski odbił ją piętą, co Skorupski zdołał zbić na poprzeczkę, dobitka głową Tomasza Porębskiego trafiła w słupek, a akcję mocnym strzałem pod poprzeczkę zakończył - niezawodny w takich sytuacjach - Frankowski.

Goście mogli wyrównać w 34. min., ale Grzegorz Sandomierski obronił strzał Nakoulmy z pola karnego.

W drugiej połowie także nie było większych emocji i lepszej gry. W 57. min. Frankowski zdobył swego drugiego gola - z lewej strony dośrodkował Luka Pejovic, a "Franek" doskonale uderzył kozłującą piłkę głową. Dwie minuty później powinno być 3:0, ale Frankowski z kilku metrów nie zdołał pokonać Skorupskiego. Jego płaski strzał obronił bramkarz Górnika.

Zabrzanie dopiero wtedy ożywili się i śmielej zaatakowali gospodarzy. W 61. min. po składnej akcji całego zespołu Michał Pazdan strzelił z dystansu w poprzeczkę. W 80. min. Arkadiusz Milik świetnie wykorzystał dośrodkowanie Mariusza Magiery i strzałem głową zdobył gola kontaktowego. W tym fragmencie meczu Jagiellonia już praktycznie nie atakowała, tylko starała się utrzymać korzystny wynik.

Jagiellonia Białystok 2:1 Górnik Zabrze (1:0)
1:0 Tomasz Frankowski 29'
2:0 Tomasz Frankowski 59'
2:1 Arkadiusz Milik 80'

Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski - Alexis Norambuena, Tomasz Porębski, Thiago Rangel, Luka Pejović -Tomasz Kupisz, Rafał Grzyb, Tomasz Bandrowski, Marcin Burkhardt (64. Łukasz Tymiński),Maciej Makuszewski (17. Nika Dzalamidze) - Tomasz Frankowski (74. Jan Pawłowski).

Górnik: Łukasz Skorupski - Michael Bemben (60. Michał Zieliński), Adam Danch, Adam Marciniak, Mariusz Magiera - Paweł Olkowski, Michał Pazdan (83. Krzysztof Mączyński), Mariusz Przybylski, Aleksander Kwiek, Préjuce Nakoulma - Arkadiusz Milik.

żółte kartki: Skorupski, Przybylski, Kwiek, Mączyński.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 3950.

Śląskie na sportowo na Facebooku. Koniecznie dołącz do nas i bądź na bieżąco z tym co dzieje się w regionalnym sporcie!