Jaworznianie pokonali Pogoń 71:51

...
...
Zwycięstwem 71:51 zakończyło się wczorajsze spotkanie drugoligowego JBL MCKiS Jaworzno z wyżej notowaną w tabeli Pogonią Ruda Śląska. Jaworznianie od początku pewnie prowadzili i ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone.

Wczorajszy mecz był pierwszym z czterech, które w ciągu najbliżych 11 dni JBL rozegra we własnej hali. Kolejny pojedynek już jutro o 18:30 z Basketem Kraków.

Jaworznianie rozpoczęli spotkanie w składzie: Dawid Grochowski, Damian Tokarski, Łukasz Grzywa, Michał Matysiak oraz Grzegorz Remin. Początek należał do JBL-u, który rozpoczął od celnych rzutów za trzy punkty Grochowskiego i Matysiaka. Przy stanie 10:4 trener gości poprosił o czas. Po krótkiej przerwie Pogoń zaczęła odrabiać straty i po kilku chwilach na tablicy wyników mieliśmy 14:12 dla Jaworzna. Kolejne trzy celne rzuty należały do naszych i przewaga JBL znów wzrosła - tym razem do ośmiu oczek. Pierwsza kwarta zakończyła się naszym zwycięstwem 25:19.

W drugiej połowie jaworznianie zagrali dużo słabiej, a przede wszystkim mniej skutecznie. Nie przeszkodziło im to jednak w wygraniu w tej partii 13:8. Dzięki temu na półmetku zmagań nasza przewaga wzrosła do 11 punktów.

Drugą część meczu rozpoczęliśmy bardzo agresywnie, dzięki czemu wygraliśmy ją zdecydowanie - 17:9. W czwartej podopieczni Marcina Lichtańskiego spokojnie utrzymywali wynik, wygrywając jednym punktem - 16:15, i cały mecz 71:51.

Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył w tym meczu Grzegorz Remin - 16. Za nim uplasowali się z 11. punktami D. Grochowski oraz z 9. Ł. Grzywa.

Zwycięstwo pozwoliło drużynie MCKiS-u awansować na 10. lokatę w tabeli. Pamiętajmy jednak, że jaworznianie mają ciągle dwa zaległe spotkania do rozegrania.

Źródło: Jaworznianin.pl