Justyna Kowalczyk wicemistrzynią świata!

Adrian Leks
Adrian Leks
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną podczas mistrzostw świata w Oslo. Najszybsza była Marit Bjoergen.

Zawodniczka AZS-u AWF-u Katowice zdobyła piąty w swojej karierze medal mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. W Oslo zwyciężyła Norweżka Marit Bjoergen, dla której był to już trzeci złoty medal tych mistrzostw. Brąz przypadł Fince Aino-Kaisa Saarinen.

Justyna Kowalczyk prowadziła na dwóch pierwszych punktach pomiaru czasu, ale ostatecznie przegrała ze swoją wielką rywalką o 4,1 sekundy.

Podczas tegorocznych mistrzostw w Norwegii Kowalczyk wywalczyła już srebrny medalw biegu łączonym na dystansie 15 kilometrów oraz zajęła piąte miejsce w sprincie.

Dodajmy, że Polka w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną dwa lata temu na mistrzostwach świata w czeskim Libercu zdobyła brązowy medal.