Justyna Kowalczyk wygrała bieg w słoweńskiej Rogli!

Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 15 km techniką klasyczną ze startu wspólnego w słoweńskiej Rogli. Dzięki temu zwycięstwu Polka awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata!

Po wczorajszym dobrym występie Justyny Kowalczyk w sprincie, w którym zajęła drugie miejsce kibice w Polsce z niecierpliwością czekali na kolejny start naszej zawodniczki.

Polka od początku biegu utrzymywała się w czołówce. Po 5 km zajmowała drugie miejsce, natomiast po 10 km wysunęła się na prowadzenie. Dwa kilometry przed końcem Polka znana ze świetnego finiszu przyśpieszyła i odskoczyła rywalkom. Żadna z zawodniczek nie potrafiła wytrzymać tego tempa i na 1,4 km przed metą Kowalczyk miała prawie 7 sekund przewagi nad drugą w stawce, Szwedką Anną Haag.

To wystarczyło, aby dobiec do mety na pierwszym miejscu. Ostatecznie Justyna Kowalczyk przybiegła na metę z przewagą 4,6 sekundy**nad Marit Bjoergen i Anną Haag.** Ten weekend był dla polskiej zawodniczki niezwykle udany. Przypomnijmy, że we wczorajszym sprincie najlepsza polska biegaczka zajęła drugie miejsce.