Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Katowice znów chcą być gospodarczą stolicą Europy. W kwietniu wielki szczyt

Redakcja
Przed nami 2. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Po raz kolejny będzie szansą na promocję Katowic i regionu, nie zabraknie oczywiście również ważnych tematów.

W kwietniu Katowice będą pretendowały do miana gospodarczej stolicy Europy, za sprawą mającego się tu odbyć po raz drugi Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Przez trzy dni (14-16 kwietnia) uczestnicy będą analizować najważniejsze problemy globalnej gospodarki, w tym ekonomiczne i cywilizacyjne wyzwania jakie stoją przed Europą i Polską.

- Jak uczy doświadczenie pierwszej edycji, o sile Kongresu stanowi aktualna i istotna tematyka, ale przede wszystkim prestiżowe i różnorodne grono uczestników - twierdzi Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, które zajmuje się organizacją Kongresu. W ubiegłym roku Katowice z tej okazji odwiedziło ponad 300 prelegentów i 3 tys. gości: oficjeli, komisarzy Unii Europejskiej, czołowych osób ze świata polityki i biznesu. Po raz kolejny pojawia się więc szansa na promocję miasta i regionu.

- Chcemy żeby miasto wpisało się w mapę miejsc, gdzie mogą się odbywać duże kongresy. Do tego może być przystosowany Spodek, który może przyjąć bardzo dużą ilość widzów. Mniejsze, panelowe sesje i spotkania mogą się odbywać w pozostałych obiektach na terenie centrum miasta. Najlepszym i pierwszym doświadczeniem tego typu był właśnie EKG - mówił MM po ubiegłorocznym Kongresie

Waldemar Bojarun

, rzecznik katowickiego magistratu.

Dziś rzecznik przyznaje, że druga edycja Kongresu jest już praktycznie dograna i z pewnością wypłyną z niej korzyści dla miasta. - To jest potrzebne Katowicom ze względu na możliwość pozyskania inwestorów i poprawę biznesowego wizerunku. Gramy teraz na dwóćh frontach: kulturalnym, walcząc o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i biznesowym, czego przykładem jest Kongres - mówi Bojarun.

W tym roku gości ma być jeszcze więcej, bo ponad 3,5 tys. 400 prelegentów przemówi podczas licznych paneli tematycznych, nie zabraknie tez również imprez towarzyszących, spotkań biznesowych i bankietów. Ale najważniejszy będzie dialog.

Tematyka Kongresu, podobnie jak rok temu, jest niezwykle szeroka. Obejmuje zagadnienia związane z nowym ładem gospodarczym i konsekwencjami kryzysu finansowego czy priorytetami polskiej prezydencji w UE. Wiele usłyszymy również o polityce energetycznej, pakiecie klimatycznym, funduszach UE, innowacyjnej gospodarce oraz polityce regionalnej. Będzie o tym, jak nauka współpracuje z przemysłem, jak tworzyć nowoczesną infrastrukturę transportową i jak finansować inwestycje, ale także o tym, jaka jest prorozwojowa rola samorządów czy jak funkcjonują europejskie metropolie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto