Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Katowicka RIG zaprosiła aktywne kobiety [Zdjęcia]

Redakcja
Jak rozpocząć działalność gospodarczą? Jak pozyskać środki unijne na jej rozwój? Czy kobiety są dyskryminowane na rynku pracy? Na te i inne pytania szukano odpowiedzi podczas III edycji konferencji "Aktywne Kobiety w Biznesie", która miała miejsce 21 lipca w Katowicach.

Jest to trzecia edycja konferencji "Aktywne Kobiety w Biznesie". Jak co roku tematyka jest zróżnicowana, gdyż konferencja jest adresowana do szerokiego grona kobiet, ale o zróżnicowanej sytuacji na rynku pracy - tych, które są zatrudnione, mają zamiar prowadzić działalność gospodarczą i do tych, które taką działalność gospodarczą już prowadzą.

- Co roku, przy organizacji tej konferencji, współpracujemy z różnymi instytucjami z województwa śląskiego. W tym roku do udziału zaprosiliśmy przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, banku PKO oraz Państwowej Inspekcji Pracy z siedzibą w Katowicach - wyjaśniał specjalnie dla MM Silesia Tomasz Grelak, asystent ds. Doradztwa i Funduszy Europejskich RIG w Katowicach.

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonała Aleksandra Herba. - To wielki zaszczyt dla mnie widzieć tę salę wypełnioną tak wspaniałymi uczestniczkami. Muszę przyznać, że nasza izba organizuje właśnie dla tej grupy docelowej, dla przedsiębiorczych pań, wydarzenia, które zawsze cieszą się wielkim powodzeniem - powiedziała na wstępie Aleksandra Herba, prokurent i zastępca dyrektora generalnego RIG w Katowicach.

- Tym bardziej jest mi miło, że znów się spotykamy w roku, w którym nasza Izba obchodzi jubileusz dwudziestolecia istnienia. Naszą misją jest wspieranie szeroko rozumianej przedsiębiorczości i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą – dodała.

Jedną z prelegentek była Agnieszka Maj, kierownik ds. Doradztwa i Funduszy Europejskich RIG w Katowicach. W trakcie wystąpienia poruszającego problematykę dotacji na rozwój przedsiębiorstw wymieniła błędy najczęściej popełniane przez aplikujących po fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego. - Niespójność wniosku z dokumentem rejestrowym, niepoprawne jego podpisanie, błędne zdiagnozowanie wielkości firmy, błędnie obliczona wysokość przychodów w EUR, brak świadomości o trwałości projektów, pobieżne uzasadnienie poniesienia wydatku, złe oszacowanie wydatków w ramach inwestycji - wyjaśniała szczegółowo Maj.

Krótka sonda przeprowadzona przez nasz portal w trakcie przerwy jednoznacznie wskazywała, że panie były zadowolone z przebiegu obrad. - Dzisiejsza konferencja dotycząca aktywności kobiet w biznesie była interesująca, podana w dosyć skrótowej i jasnej formule. Mam nadzieję, że pomoże mi w przyszłości rozwinąć moje zdolności biznesowe i umożliwi rozwój mojej kariery zawodowej - powiedziała dla MM Silesia Klaudia Socha, studentka komunikacji kulturowej i historii sztuki UŚ, wolontariuszka ESK 2016.

Ostatnia, trzecia część konferencji nazwana została "Doradztwo indywidualne". - Jest to blok, który odbywa się corocznie. Jest nazwany "Blokiem indywidualnych konsultacji" i ma być to okazja do wymiany poglądów pomiędzy uczestniczkami konferencji, a także okazja do zadania pytań ekspertom na tematy, które były poruszane w trakcie konferencji - tłumaczył specjalnie dla MM Silesia Tomasz Grelak, organizator projektu.

Kolejna edycja konferencji już za rok.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto