Kolejarz Stróże - Polonia Bytom 2:3. Trzy punkty Polonii po niesamowitym meczu!

ivan
Mikołaj Suchan
Niezwykle dramatyczny przebieg miało niedzielne spotkanie w Stróżach, gdzie mający ekstraklasowe aspiracje Kolejarz, podejmował broniącą się przed spadkiem Polonię Bytom. Gospodarze po 16 minutach prowadzili już 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3, tracąc decydującego gola w czwartej minucie doliczonego czasu gry!

Gospodarze wynik spotkania otworzyli już w trzeciej minucie gry. Rupa dograł do Gajtkowskiego, a ten z szóstego metra bez problemów pokonał Cabaja. Niespełna kwadrans później Maciej Kowalczyk uderzył z rzutu wolnego z ok. 30 metrów i, po błędzie Cabaja, było 2:0.

Bytomianie odpowiedzieli po 30 minutach gry. Mąka dobrze dograł do Paulisty, który wyszedł sam na sam przed Sobańskim i nie zmarnował takiej okazji. Dziesięć minut po przerwie wyrównał, po uderzeniu głową, po rzucie rożnym - Martin Baran.

I gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem sędzia podyktował rzut wolny pośredni przed bramką Kolejarza. Cała drużyna gospodarzy w bramce nie pomogła. Uderzał Paulista, dobijał Trytko i było 3:2!

Dzięki zwycięstwu Polonia awansowała na trzecie od końca miejce w tabeli. Do pozycji dającej utrzymanie brakuje obecnie pięciu "oczek".

Kolejarz Stróże 2:3 Polonia Bytom
1:0 Krzysztof Gajtkowski 3'
2:0 Maciej Kowalczyk 16'
2:1 Jean Paulista 30'
2:2 Martin Baran 55'
2:3 Przemysław Trytko 90'+4

Kolejarz: 12. Dominik Sobański - 17. Adrian Basta, 13. Witold Cichy, 10. Krzysztof Markowski, 21. Dariusz Walęciak - 27. Janusz Wolański (81, 15. Michał Gryźlak), 23. Cheikh Niane, 7. Marcin Stefanik (68, 11. Łukasz Bocian), 18. Dawid Rupa, 14. Krzysztof Gajtkowski (59, 2. Kamil Nitkiewicz) - 19. Maciej Kowalczyk.