Kolejne zwycięstwo piłkarek ręcznych Ruchu Chorzów

W środę w hali MORiS-u piłkarki chorzowskiego Ruchu wygrały z akademiczkami z Koszalina. Tym samym udowodnił, że remis z Piotrcovią nie był przypadkiem. Mecz, który pokazał dwa zupełnie inne oblicza Ruchu.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Jeszcze w 18 minucie chorzowianki prowadziły dwoma punktami. Jednak w tym momencie gra drużyny z Chorzowa zupełnie się "załamała" i "Niebieskie" straciły 6 bramek z rzędu.

Na przerwę schodziły z wynikiem 12:17 dla ekipy gości. "Niebieskie" w przerwie spotkania przeszły zupełną "metamorfozę". Chorzowianki zaczęły rzucać mocno i celnie, grając przy tym kombinacyjną piłką. Koszalinianki zaś zupełnie rozregulowały swoje celowniki.

Na skutek tego w 50 minucie na tablicy wyników widniał remis po 21. Ostatnie 10 minut spotkania to dalszy ciąg efektownej gry chorzowianek. Akademiczki z Koszalina grały do końca, jednak gospodynie nie dały odebrać sobie tego zwycięstwa. Po tym zwycięstwie chorzowianki umocniły się na wysokiej piątej pozycji w tabeli.

Ruch Chorzów - AZS Politechnika Koszalińska 27:25 (12:17)

Ruch: Wasiuk, Karwat - Brymerska, Rol, Radoszewska 3, Pawlik 7, Lanuszny 2, Szyszkiewicz 6, Sęktas 2, Lipko 1, Dybul 4, Rzeszutek 2.

AZS: Kwiecień, Morawiec - Zaniewska 4, Szostakowska, Olek 1, Łabul 6, Dworaczyk 4, Janaczek, Całużyńska 4, Szafulska 5, Błaszczyk 1.