Koszykówka, piłka ręczna: Zwycięstwa chorzowskich drużyn

W ostatni weekend chorzowskie zespoły swoje spotkania rozegrały na wyjazdach. Nasze ekipy zaprezentowały się dobrze wygrywając swoje spotkania w sposób przekonywujący. Koszykarze Alby swoje spotkanie rozegrali w Krakowie z tamtejszą Wisłą wygrywając 78:87. Natomiast piłkraki ręczne chorzowskiego Ruchu utrzymują wysoką formę i pokonały ekipę w Elblągu ekipę Startu 23:27.

Koszykarze KKS Alby Chorzów zmierzyli się w Krakowie z Wisłą. Koszykarze Wisły w tym sezonie nie prezentują się tak dobrze jak w ubiegłych latach. Nasi zawodnicy w ostatnim spotkaniu zaprezentowali zwyżkę formy, którą w Krakowie podtrzymali. Pierwsza połowa to wyrównany bój na parkiecie.

Obie kwarty zakończyły się różnicą czterech punktów. Pierwszą kwartę zwyciężyli chorzowianie, a w drugiej lepsi okazali się nasi koszykarze.

Trzecia kwarta okazała się kluczowa dla przebiegu całego spotkania. Alba wyszła skoncentrowana i wygrała tą odsłonę 11 punktami i z wysoką przewagą rozpoczęli ostatnią kwartę spotkania.

Czwarta kwarta to próba odrobienia strat, która się częściowa udała zespołowi gospodarzy. Jednak spotkanie zakończyło się zwycięstwem chorzowian 78:87. W ekipie chorzowian kolejne świetnie spotkanie rozegrał Spychała, który został wybrany zawodnikiem miesiąca 2 ligi.

Wisła Kraków - KKS Alba Chorzów 78:87 (15:19, 14:25, 24:21, 25:22)

KKS: Spychała 23, Nowak 6, Adamczyk 20, Podulka 1, Jankowiak 5, Jesion 5, Walczuk 14, Podbiał 3 i Białdyga 10.
Wisła Kraków: J. Dwernicki 32 (5), M. Dudziewicz 14 (1), Ł. Pająk 14, S. Czepiec 9, M. Kępka 4, J. Haszczak 3, W. Eliasz - Radzikowski 2, K. Pilch 0, D. Depta 0

Piłkarki KPR Ruchu Chorzów również podtrzymują dobrą passę. Od 5 spotkań schodzą z parkietu nie przegrywając spotkania. Tym razem na rozkładzie chorzowianek był słabo spisujący się w obecnym sezonie zespół Startu Elbląg.

Spotkanie to nie należało do łatwych. Gospodynie postawiły mocne warunki ekipie z Chorzowa. Pierwsza połowa to popis gry z drugiej linii i dobra obrona Startu. Zawodniczki z Elbląga schodziły na przerwę z przewagą 6 punktów. Druga połowa to totalna przemiana chorzowianek.

Nasze zawodniczki zaczęły grać szybko, kombinacyjnie i twardo w obronie co przyniosło rezultat. Od początku rzuciły się do odrabiania strat i z minuty na minutę przewaga była coraz mniejsza. W końcówce spotkanie się wyrównało i zakończyło się zwycięstwem Ruchu. Tym samym nasze zawodniczki awansowały na 5 lokatę w tabeli.

EKS Start Elbląg - KPR Ruch Chorzów 23:27(14:8)

Najwięcej bramek dla Startu: Szymańska 5, Stradomska 5, Lisowska 4
Najwięcej bramek dla Ruchu: Radoszewska 8, Dybul 5