Koszykówka, siatkówka, ręczna. Weekendowe porażki chorzowskich drużyn

W ostatni weekend odbyły się zawody ligowe w siatkówce, koszykówce i piłce ręcznej . Siatkarki chorzowskiego "Sokoła" przegrały z zespołem Trefla Sopot 3:2, koszykarze KKS Alba Chorzów przegrali u siebie z Limblachem Limanowa 84:82 a piłkarki Ruchu poniosły wyjazdową porażkę z zespołem AZS AWF Wrocław 23:19.

Zespół Sokoła Chorzów w dziewiątej kolejce I ligi w siatkówce kobiet przegrał swoje spotkanie z aktualnym liderem tabeli Treflem Sopot. Pierwsze dwa sety spotkania to zdecydowana dominacja ekipy z Sopotu. Pierwsza partia zakończyła się rezultatem 25:21.

Drugi set zdecydowanie przebiegał po myśli liderek z Sopotu, które zwyciężyły do 15. Trzecia i czwarta odsłona spotkania to zupełnie inne oblicze ekipy z Chorzowa. Sokół zwyciężył w obu setach po wyrównanej walce kolejno do 23 i do 21.

Tie - Break rozpoczął się wręcz idealnie dla naszych zawodniczek. Zawodniczki z Chorzowa prowadziły już 12:10 jednak nie potrafiły dowieźć tego zwycięstwa do końca i uległy w końcówce do 13, przegrywając całe spotkanie 3:2.

Sokół Chorzów – Trefl Sopot 2:3 (21:25, 15:25, 25:23, 25:21, 13:15)

Sokół Chorzów - Kaczmarek, Fedorów, Malinowska, Furtak, Szczygioł, Wysocka, Zapaśnik (l) - Szymon, Lisiecka

Niestety trzeciej porażki z rzędu w ligowych spotkaniach doznali koszykarze KKS-u Alba Chorzów. Chorzowianie przystąpili do spotkania w przebudowanym składzie po ostatnich roszadach kadrowych. W zespole od pierwszych minut pojawił się Krzysztof Lis i Błażej Jankowiak.

Niestety świeża krew w zespole nie pomogła w odniesieniu zwycięstwa. Zawodnicy „Alby” wygrali w tym spotkaniu 3 kwarty jednak o porażce zadecydowała przegrana chorzowian w 2 kwarcie 27:9. Pomimo próby odrobienia start i bardzo dobrej gry Sylwestra Walczuka, nasi zawodnicy nie byli w stanie odrobić start i ulegli Limblachem Limanowa 84:82, ponosząc 3 porażkę z rzędu.

UKS Alba Chorzów - MKS Limblach Limanowa 82:8**4** (27:23, 9:27, 25:16, 21:18)

Alba: Spychała 12, Nowak 4, Adamczyk 15, Lewicki 5, Jankowiak 14, Lis 0, Walczuk 25, Podbiał 0, Białdyga 7, Sokołowski 0.

Piłkarki ręczne KPR Ruch Chorzów poniosły pierwszą porażkę od 6 spotkań. Pogromczyniami naszych dziewczyn okazał się zespół AZS AWF Wrocław.

Chorzowianki zdecydowanie przyspały na początku spotkania. W grę wdarł się chaos a obrona była dziurawa. Po pierwszych minutach spotkania wynik na tablicy pokazywał 10:4 dla gospodyń. Piłkarki Ruchu mozolnie odrabiały strat i na przerwę schodziły przy stanie 14:12.

Druga połowa to wyrówna gra do ostatnich minut. Już na początku tej części meczu nasze piłkarki doprowadziły do remisu. Przy stanie 18:17 dla Wrocławia nasze zawodniczki kompletnie się zdekoncentrowały i nie potrafiły strzelić bramki a gospodynie doprowadziły do stanu 22:17 i nie oddały tego prowadzenia do końca meczu wygrywając z Ruchem 23:19, przerywając świetną passę naszych dziewczyn.

AZS AWF Wrocław - KPR Ruch Chorzów 23:19 (14:12)

Najwięcej dla AZS AWF Wrocław: Ewa Perek 5, Beata Skalska 5, Alina Antoszewska 5

Najwięcej dla KPR Ruch Chorzów: Natalia Lanuszny 4, Izabela Lipko 3, Kamila Rzeszutek 3