Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:0 [ZDJĘCIA]. Legia awansuje do półfinału Pucharu Polski

ivan
Ruch Chorzów przegrał w Warszawie z Legią 0:2 i odpadł z rywalizacji o Puchar Polski.

Przed wtorkowym rewanżem 1/4 finału Pucharu Polski zarówno trener Ruchu Waldemar Fornalik jak i szkoleniowiec Legii Maciej Skorża zapewniali, że spotkanie potraktują bardzo poważnie. Obaj jednak dali odpocząć kilku swoim podstawowym zawodnikom.

Pierwsze spotkanie w Chorzowie zakończyło się remisem 1:1 (po bramkach Arkadiusza Piecha i Marcina Komorowskiego z rzutu karnego), dlatego w lepszej sytuacji wydawali się gospodarze. Poziom spotkania mógł jednak rozczarować. Pierwszą groźną sytuację stworzyli goście dopiero w 20. minucie, kiedy to Gabor Straka wykonywał rzut wolny. Piłki jednak nikt nie sięgnął i ta minimalnie przeszła obok bramki Wojciecha Skaby.

Wielkie Derby Śląska 2011. Tworzymy derbowy alfabet internautów! Rozdajemy bilety i koszulki

Dopiero w końcówce pierwszej połowy ożywili się natomiast gospodarze. Najpierw Miroslav Radovic znalazł się dobrej sytuacji, ale zamiast strzelać podawał do Bruno Mezengi. Tuż przed przerwą sprzed pola karnego mocno uderzył Michał Kucharczyk. Wydawało się, że strzał nie sprawi kłopotów Michalovi Peskoviciowi, bo piłka zmierzała w środek bramki. Jednak Słowak z trudem przerzucił futbolówkę nad poprzeczką, dzięki czemu legioniści wykonywali rzut rożny. W ostatniej akcji przed przerwą do dośrodkowania dopadł Ivica Vrdoljak i uderzeniem głową pokonał bramkarza Ruchu.

Kapitan Legii niespełna kwadrans po przerwie pokonał Peskovicia po raz drugi, po ładnej akcji Radovicia i podaniu Jakuba Wawrzyniaka. Wcześniej bliski wyrównania był Piech, ale najpierw trafił w słupek, a chwilę później minimalnie spudłował. Goście coraz odważniej atakowali, ale ryzykowali groźne kontrataki ze strony rywali. Jednak wynik nie uległ już zmianie.

Fornalik: Awansowała drużyna lepsza

Tym samym Legii udało się zrewanżować drużynie Ruchu, która w dwóch poprzednich sezonach eliminowała stołeczny klub z Pucharu Polski. Rok temu Niebiescy byli lepsi w ćwierćfinale, a w 2009 roku w półfinale.

Legia Warszawa 2:0 Ruch Chorzów
1:0 Ivica Vrdoljak 45
2:0 Ivica Vrdoljak 59

Legia: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Dejan Kelhar, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radović, Ivica Vrdoljak (82. Janusz Gol), Alejandro Cabral, Rafał Wolski (73. Manu), Michał Kucharczyk - Bruno Mezenga (66. Felix Ogbuke).

Ruch: Michal Peskovic - Ariel Jakubowski (69. Zeljko Dokić), Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Łukasz Derbich - Sebastian Olszar (77. Maciej Jankowski), Paweł Lisowski, Andrej Komac, Gabor Straka (46. Arkadiusz Piech), Łukasz Janoszka - Paweł Abbott.

Żółta kartka: Wawrzyniak. Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów: 10 000.