Liga Europejska: Bezbramkowy remis dał Ruchowi awans [Zdjęcia]

Ruch zremisował po słabym meczu z Valletta FC 0:0. To jednak wystarczyło, aby awansować do kolejnej rundy, gdzie Niebiescy zmierzą się z Austrią Wiedeń.

Pierwszy kwadrans spotkania zapowiadał ciekawe widowisko, a Ruch już w 6. minucie mógł objąć prowadzenie. Grzyb wypuścił Sobiecha, którego ubiegł golkiper gości. Próbował dobijać jeszcze Janoszka, ale jego strzał zablokował wślizgiem obrońca.

W 15. minucie Pulkowski zauważył dobrze ustawionego Olszara, lecz ten w dobrej sytuacji uderzył obok słupka. Kilka minut później dobrym strzałem z rzutu wolnego popisał się Sadlok.

Więcej klarownych sytuacji w wykonaniu "Niebieskich" kibice nie zobaczyli. W drugiej części spotkania zaczęli natomiast wyrażać swoje niezadowolenie gwizdami, a największe emocje wzbudzały przerwy na... uzupełnienie płynów.

Maltańczycy stworzyli sobie tylko dwie groźne sytuacje, które uciszyły na moment cały stadion. W końcówce spotkania świetnie spisał się jednak Matko Perdijić, który uratował chorzowian przed utratą bramki. - Spodziewałem się, że Maltańczycy będą atakować i będę miał więcej do roboty. Na szczęście udało mi się obronić w końcówce ważne piłki i mogę powiedzieć, że był to mój najlepszy mecz - podsumował bohater spotkania.

Po meczu postawę swoich zawodników usprawiedliwiał trener Ruchu, Waldemar Fornalik: - Trudno jest przygotowywać się do pucharów i ligi jednocześnie.  Nie jest to jeszcze nasza optymalna dyspozycja. Jeżeli ktoś po 3-4 tygodniach przygotowań mówił, że Ruch będzie w 100% gotowy to się mylił - podsumował szkoleniowiec.

W kolejnej rundzie "Niebiescy" zmierzą się z Austrią Wiedeń, która wyeliminowała bośniacki NK Široki Brijeg, wygrywając na wyjeździe 1:0 (pierwszy mecz 2:2). - Kibice Ruchu nie muszą się obawiać, że skompromitujemy się w meczu z Austrią Wiedeń. Na pewno w tym spotkaniu postawimy poprzeczkę znacznie wyżej i spokojnie nasi fani mogą w nas wierzyć. Pracujemy ciężko, aby wyglądało to lepiej i wierzymy, że forma przyjdzie już na najbliższy mecz z Austrią Wiedeń - skomentował Michał Pulkowski.

Pierwszy mecz odbędzie się 29. lipca w Sosnowcu, a rewanż tydzien później w Wiedniu.

Ruch Chorzów - Valletta FC 0:0 (0:0)

Ruch Chorzów: Perdijić - Nykiel, Grodzicki, Sadlok, Jakubowski - Grzyb, Straka, Pulkowski, Janoszka (78. Bronowicki) - Sobiech (89. Malinowski), Olszar (60. Piech).
Valletta FC: Hogg - Borg, Caruana, Ramon (71. Bezzina), Briffa - Temile (80. Zammit), Agius, Pace, Sammut (64. Falzon) - Scerri, Denni.

Żółte kartki: Straka - Denni