Liga Europejska: Remis Ruchu na Malcie

W pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europejskiej, Ruch Chorzów zaledwie zremisował na Malcie z Valettą FC 1:1. Bramkę dla Niebieskich zdobył z rzutu karnego Wojciech Grzyb.

Spotkanie rozgrywane było przy 40-stopniowym upale, który dał się mocno we znaki chorzowskiej drużynie. Początek meczu należał jednak do Niebieskich, którzy już w 18. minucie wyszli na prowadzenie. Faulowany w polu karnym był Sebastian Olszar, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Wojciech Grzyb.

W drugiej połowie stroną przeważającą byli Maltańczycy, ale to Ruch powinien zdobyć drugą bramkę. W 63. minucie Wojciech Grzyb zdecydował się na dośrodkowanie, z którego ostatecznie wyszedł strzał, a futbolówka uderzyła w poprzeczkę.

Gospodarze dążyli do wyrównania, co udało im się na kwadrans przed końcem spotkania. Piłkę w siatce umieścił wprowadzony dziesięć minut wcześniej, Terrence Scerri.

W przyszłym tygodniu chorzowianie będą mieli okazję do rewanżu. Spotkanie odbędzie się 22 lipca w Chorzowie.

Valetta FC - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)

Terrence Scerri (76.) - Wojciech Grzyb (18-karny)

Valetta: Hogg - Caruana, Borg, L. Dos Santos, Falzon (56. Sammut) - Agius, Briffa, D. Dos Santos, Temile - Zammit (66. Scerri), Bezzina (80. Pace).
Ruch: Pilarz - Nykiel, Sadlok, Grodzicki, Jakubowski - Grzyb, Pulkowski, Straka (74. Malinowski), Zając (59. Piech) - Janoszka, Olszar (77. Flis).