MCKS Czeladź - AKS Niwka Sosnowiec 1:1. Remis AKS-u na zakończenie sezonu

Mateusz Załęski / aksniwka.com
W ostatnim w tym sezonie derbowym pojedynku z MCKS-em Czeladź podopieczni Dariusza Wrony zremisowali 1:1. Jedyną bramkę dla niwczan zdobył Mariusz Korepta.

W sobotnim ostatnim w tym sezonie wyjazdowym i dość wyrównanym meczu biało-zieloni podzielili się punktami z MCKS-em Czeladź i zakończyli sezon na ósmym miejscu.

W pierwszej części spotkania zarówno gospodarze jak i niwczanie stwarzali sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak większość z nich nie miała oczekiwanego finału dającego prowadzenie którejś z drużyn. Pierwsza i jedyna bramka dla ekipy z Czeladzi padła w 20. minucie, kiedy to z około 16. metrów golkipera sosnowiczan, Marka Kijowskiego pokonał 30-letni pomocnik, Marcin Szlęk. Zawodnicy AKS-u robili co mogli, aby wyrównać, jednak uderzenia najlepszych strzelców z Niwki Mariusza Korepty i Jakuba Stefańskiego nie przyniosły żadnych korzystnych efektów i wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie z lepszej strony pokazali się podopieczni Dariusza Wrony, którzy stwarzali wiele ciekawych sytuacji. Blisko strzelenia upragnionej wyrównującej bramki byli między innymi: Mariusz Ludwiczek, Jakub Stefański i Bartłomiej Ślufcik. Wszyscy trzej oddali jednak zbyt mało precyzyjne strzały, aby mogły one zagrozić bramce czeladzian. To czego nie udało się wyżej wspomnianym zawodnikom, udało się Mariuszowi Korepcie, który w 73. minucie sprawił swojej drużynie wiele radości strzelając wyrównującego i ustanawiającego końcowy wynik spotkania gola.

- Czeladzianie po strzeleniu gola cofnęli się i pilnowali wyniku. My staraliśmy się grać piłką, uważam, że z gry byliśmy lepsi. Udało się wyrównać dopiero w końcówce. Mariusz Korepta wpadł w pole karne i precyzyjnie uderzył po długim rogu. Szkoda, że nie udało się wygrać, ale cieszy 13 spotkań bez porażki - powiedział po meczu szkoleniowiec niwczan, Dariusz Wrona.

Po 30. kolejkach podopieczni Dariusza Wrony kończą sezon na ósmym miejscu z dorobkiem 44. punktów. Drużyną, która wywalczyła awans do IV ligi jest Górnik Piaski a ekipami, które spadły do A-klasy są: Orkan Dąbrówka Wielka, Andaluzja Brzozowice-Kamień i Milenium Wojkowice.

Wkrótce na łamach naszego serwisu będziemy prezentować kolejne wiadomości dotyczące naszego oficjalnego partnera, gdyż według zapowiedzi w AKS może dojść do wielu ciekawych i zaskakujących sytuacji. Więcej na aksniwka.com.

MCKS Czeladź - AKS Niwka Sosnowiec 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Marcin Szlęk (20. min.). 1:1 - Mariusz Korepta (73. min.)

AKS: Marek Kijowski - Marcin Mędrek Ż, Marcin Długaj (45. Mariusz Czapla), Tomasz Kałużny, Ireneusz Wajda, Wojciech Stanowski (68. Bartłomiej Ślufcik), Mariusz Ludwiczek Ż, Daniel Sobczyk, Łukasz Szałyga, Mariusz Korepta Ż, Jakub Stefański Ż