Memoriał Agaty Mróz: Polki przegrywają mecz, ale wygrywają turniej

OlimpijskieNewsy.pl
W ostatnim dniu memoriału Agaty Mróz Polki po dramatycznym spotkaniu uległy reprezentacji Serbii 2:3, jednak nie przeszkodziło im to w końcowym zwycięstwie w turnieju. W drugim niedzielnym meczu Chorwatki wygrały 3:0 z Czeszkami.

Zakończony wczoraj memoriał Agaty Mróz przybliżył nam - kibicom obecną formę reprezentantek Polski. W niedzielę nasze zawodniczki zmierzyły się z bardzo silną ekipą Serbii, która będzie naszym rywalem w zbliżających się mistrzostwach świata w Japonii. Pierwszy set należał do reprezentantek Polski, które mimo nienajlepszej skuteczności w ataku (było to naszą bolączką przez cały turniej) konsekwentnie budowały przewagę. W dużej mierze odbywało się to za sprawą znakomitej zagrywki Agnieszki Bednarek i szczelnego bloku, który ograniczał ofensywny potencjał reprezentacji Serbii. Polska wygrała premierową partie 25-20.

Następna odsłona tego spotkania była znacznie bardziej wyrównana. Jednakże przez większą cześć tego seta niewielką przewagę posiadały Serbki. Po drugiej przerwie technicznej nas zespół znów zaczął skutecznie blokować i mogliśmy obserwować wyrównaną końcówkę. Niestety próbe nerwów lepiej wytrzymały Serbki i to one wygrały 25-23.

Trzeci set był także bardzo emocjonującym widowiskiem. Obydwa zespoły nie potrafiły wypracować sobie dużej przewagi i prowadzenie w tym secie przechodziło z rąk do rąk. Nasz zespól prezentował się katastrofalnie w ataku, kończąc w nim zaledwie 28 procent piłek. Na szczęście inne elementy siatkarskiego rzemiosła funkcjonowały znacznie lepiej i Polki po bardzo emocjonującej grze na przewagi wygrały tego seta 27-25.

Kolejny fragment meczu należał jednak do drużyny Serbii. Polki nie potrafiły wykorzystać częstych błędów własnych rywalek i szybko straciły kontakt punktowy z drużyną prowadzoną przez Zorana Terzicia. Do końca tej partii utrzymywała się przewaga Serbek, która została uwieńczona w meczowym protokole, bowiem tego seta Serbia wygrała 25-19.

Również tie-break rozpoczął się korzystnie dla naszych rywalek - osiągnęły już nawet 4-punktowe prowadzenie (9-5). Na szczęście Polki nie poddały się i powoli odrabiały stratę punktową. Tą pogoń zaprzepaściło niestety kilka błędów własnych, spowodowanych niewielkim jeszcze zgraniem drużyny i brakiem doświadczenia młodej Joanny Wołosz (Sadurek nabawiła się w tym meczu lekkiej kontuzji). Te błędy doprowadziły do zwycięstwa w tie breaku naszych rywalek 15-12. Cały turniej zwyciężyła natomiast reprezentacja Polski przed drużyną Serbii.

Na trzecim miejscu uplasowały się Chorwatki, które nie miały wczoraj najmniejszych kłopotów z pokonaniem Czeszek, 3-0 (25-16, 30-28, 26-24).

Polska - Serbia 2:3 (25:20, 23:25, 27:25, 19:25, 12:15)

Polska: Sadurek, Glinka, Gajgał, Bednarek-Kasza, Jagieło, Kosek, Zenik (libero) oraz: Maj, Szczurek, Wołosz, Okuniewska