Mistrzostwa policji w pływaniu 2015. Nasi mundurowi z medalami [ZDJĘCIA]

mat. policji
III Mistrzostwa Policji w Pływaniu odbyły się w sobotę 17 października w Lublinie. Do pływackiej, sportowej rywalizacji stanęło 63 zawodników reprezentujących niemal wszystkie województwa oraz funkcjonariusze z KGP i CBŚP. Nasi mundurowi przywieźli stamtąd medale...

Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego byli organizatorami Mistrzostw Policji w Pływaniu. Tegoroczne III zawody odbyły się na nowopowstałym basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”. Jest to obecnie najnowocześniejszy obiekt pływacki w Polsce, którego uroczyste otwarcie miało miejsce niespełna dwa dni temu. Zaawansowana technologia i ruchome dno powodują, że basen jest multifunkcjonalny, a rywalizacja odbywać się może zarówno na dystansie 50 jak i 25 metrów. Popisy pływaków można obserwować z trybuny liczącej 2100 miejsc.

Mistrzostwa objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji i Prezydenta Miasta Lublin. Dużego wsparcia przy organizacji udzielił nam Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie.

Do udziału w zmaganiach zgłosiło się 63 policjantów, w tym 17 kobiet. Zawodnicy reprezentowali m.in. woj. śląskie, świętokrzyskie, małopolskie, łódzkie, mazowieckie, wielkopolskie, opolskie i oczywiście garnizon policji lubelskiej. Zawodnikom kibicowały rodziny oraz zaproszeni goście. Na trybunach zasiedli Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Pani Marta Wcisło Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin, Pan Edward Sidoruk Dyrektor Oddziału Lublin Totalizatora Sportowego SP. z o.o., Pan Marcin Sokołowski Dyrektor Regionalnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego ALLIANZ, menadżer obiektów sportowo – rekreacyjnych MOSIR "Bystrzyca" Pan Marcin Bielski oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego Sławomir Teleon.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego.

W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło funkcjonariuszom z KWP w Lublinie, którzy zdobyli łącznie 35 medali, w tym 9 złotych, 9 srebrnych i 17 brązowych. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Katowicach, a trzecie policjanci reprezentujący garnizon małopolski. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została policjantka z KPP w Oławie, a najlepszym zawodnikiem funkcjonariusz z OPP Warszawa.

W sztafecie męskiej zwyciężyła drużyna KWP w Katowicach. Nasi reprezentanci zajęli drugie miejsca, trzeci z kolei byli funkcjonariusze z garnizonu małopolskiego. W sztafecie kobiet zwyciężyły policjantki reprezentujący tzw. sztafetę morską. To dziewczyny, które w lipcu bieżącego roku pokonały około 400 km wzdłuż polskiego wybrzeża morskiego. 12 zawodniczek przez 6 dni i nocy bezustannych zmagań pływackich płynęło bez przerwy ze Świnoujścia, aż do Krynicy Morskiej. Temu sportowemu wyzwaniu przyświecał również szczytny cel – pieniądze zebrane w ten sposób zostały przekazane na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W dzisiejszych zawodach brały udział cztery policjantki, które pokonały ten imponujący, lipcowy dystans. Wśród nich była oczywiście nasza reprezentantka nadkom. Małgorzata Bigos. Gosia w dzisiejszych zawodach zdobyła łącznie 5 medali - cztery złote i 1 srebrny.

Reprezentacja KWP zajęła także II miejsce w sztafecie mix ustępując jedynie policjantom z małopolski, na trzecim miejscu uplasowali się mundurowi z Wrocławia.