MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Białystok 3:1

Jakub Jaźwiecki
Chcieliśmy tym spotkaniem potwierdzić naszą wysoką formę i aspiracje medalowe. Najważniejsze, że cel został osiągnięty - cieszył się po meczu trener Tauronu MKS Waldemar Kawka.

Zwycięstwo nad akademiczkami z Białegostoku umocniło dąbrowianki na trzecim miejscu w tabeli, co w kontekście ich kiepskiego początku rundy zasadniczej należy uznać za całkiem dobry wynik.

Rezultat może sugerować łatwe zwycięstwo Tauronu MKS, ale rzeczywistość była bardziej skomplikowana. Poza pierwszym setem, w każdej kolejnej parti, dąbrowianki musiały mocno się napracować. Na szczęście dla nich dobre spotkanie rozegrała Matea Ikić, a nie do zatrzymania dla zespołu gości była Joanna Szczurek.

PlusLiga siatkarek: ATOM - Tauron 3:1

- W trzecim secie zabrakło nam "prądu" miałyśmy takie krótkie zwarcie - przyznała po meczu Joanna Szczurek, kapitan MKS. - Ale dzięki temu kibice nie mogli się nudzić, bo zobaczyli jeden set więcej. Najważniejsze że udało nam się zakończyć sezon na trzecim miejscu, a o to w tym meczu przede wszystkich nam chodziło.

Początek czwartej partii też jednak nie układał się po myśli podopiecznych trenera Kawki. Dąbrowianki przegrywały już 1:4 i dopiero wejście Elżbiety Skowrońskiej odmieniło przebieg tego seta. Na drugą przerwę techniczną MKS schodził z dwupunktową przewagą. Ostatni punkt w tym zwycięskim dla zespołu Tauronu meczu zdobyła Ivana Plchotowa udanym blokiem Anny Klimakovej.

Finał CEV nie dla MKS. Dinamo - Tauron MKS 3:2

- Chyba przegraliśmy to spotkanie już w szatni - kręciła głową niezadowolona z końcowego wyniku Magdalena Godoj, kapitan AZS Białystok.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Białystok 3:1 (25:11, 25:18, 20:25, 25:21)

Tauron Pura, Szczurek, Lis, Muhlsteinowa, Ikić, Plchotowa, Strasz (libero) oraz Liniarska, Haładyn, Żebrowska, Skowrońska
AZS Cabajewska, Kuczyńska, Kruk, Jack, Martin, Klimakova, Saad (libero) oraz Właszczuk, Godos, Muresan, Thompson