Młode Polki wygrały w Jaworznie

...
...
W środę popołudniu w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyło się towarzyskie spotkanie juniorskich reprezentacji kobiet w siatkówce. Młode Polki pokonały Czeszki 3:1.

Był to jeden z ostatnich sprawdzianów kadry przed zbliżającymi się finałami Mistrzostw Europy. Polki pokonały Czeszki po ciekawym spotkaniu. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem biało-czerwonych 25:23. Nie przyszło ono jednak łatwo. Polki prowadziły już 23:19. Wydawało się, że nic już nie może przeszkodzić w zwyciężeniu pierwszego seta. Tymczasem seria błędów doprowadziła do remisu po 23. Szczęśliwie w końcówce więcej zimnej krwi zachowały nasze zawodniczki.

Druga partia zakończyła się podobnym wynikiem. Z tą tylko różnicą, że tym razem na korzyść rywalek. I był to jedyny set, w którym górowały Czeszki. Trzeci zakończył się zwycięstwem Polek 26:24, a czwarty - ostatni, 25:23.

Przypomnijmy, że Polki we wrześniu zagrają w Mistrzostwach Europy, które odbędą się we Włoszech.

Źródło: Jaworznianin.pl