Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu rozstrzygnięte

W weekend w Chojnicach odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu. Wśród 30 drużyn zgłoszonych do rozgrywek było aż 6 klubów z naszego regionu.

Najlepszy wynik zanotowali gracze Gwiazdy Ruda Śląska, którzy doszli aż do finału. Niestety w walce o mistrzowski tytuł nie sprostali ekipie Kupczyka Kraków przegrywając 3:7.

Dobrze spisali się również zawodnicy Dabrovii MCKiS Jaworzno. Najpierw w 1/8 finału wyeliminowali oni Clearex Chorzów(4:2), aby w ćwierćfinale przegrać z Gwiazdą Ruda Śląska 4:8.

Do 1/8 finału udało się awansować także chorzowskim drużynom. Clearex Chorzów uległ na tym etapie rozgrywek Dabrovii MCKiS Jaworzno 2:4, natomiast Marex Chorzów po remisie 0:0 z Copacabana Gdańsk przegrał w karnych 3:4

Mistrzostw Polski do udanych nie mogą zaliczyć Inpuls Alpol Siemianowice i Radan Gliwice. Obie drużyny zajęły w swoich grupach trzecie miejsca, co nie dało im awansu do 1/8 finału.

Najlepszymi zawodnikami Mistrzostw Polski zostali wybrani Artur Sobiech z Gwiazdy Rudy Śląska i Piotr Papierowski z Red Devils Ginter Chojnice. 17-letni gracz Gwiazdy strzelił także najwięcej bramek w turnieju - dziewięć. Takim samym wynikiem mógł się pochwalić Krzysztof Świątek z Kupczyka Kraków i to on ze względu na wyższą pozycję w turnieju ekipy z Krakowa został królem strzelców.