Muszynianka Muszyna - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 [ZDJĘCIA]

Leszek Jaźwiecki
Do Muszyny siatkarki BKS Aluprof przyjechały prosto z Turcji, po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. Nie wiadomo czy męcząca podróż, czy może fakt, że nie udało im się pokonać drużyny Małgorzaty Glinki-Mogentale, miały wpływ na ich fatalną postawę, ale mistrzynie Polski były w stanie wygrać zaledwie jednego seta, w trzech zdecydowanie ustępowały rywalkom.

- Nie ma co zwalać winy na zmęczenie, byłyśmy słabsze od Muszyny - przyznała Anna Werblińska, która po kontuzji wraca powoli do dawnej, wysokiej formy.

W pierwszym secie prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, nie brakowało przy tym dobrych zagrań, udanych obron i skutecznych ataków czyli wszystkiego czego można wymagać od spotkania dwóch najlepszych krajowych drużyn. W końcówce bielszczanki prowadziły 21:18, ale dały się dogonić i przegrały seta 21:25.

Nadzieje na dobry wynik odżyły po trzecim secie, wygranym przez BKS do 12! Bardzo dobrą zmianę dała Joanna Frąckowiak, zastępując na boisku Werblińską. Do jej poziomu dostroiła się atakująca z każdej pozycji Natalia Bamber. Koncertowa gra tej pary wystarczyła tylko na wygranie jednego seta.

Podrażnione siatkarki z Muszyny wzięły jednak srogi rewanż. Na czwartą część wyszły mocno zmotywowane i od razu wypracowały sobie wyraźną przewagę, której nie oddały już do końca, pozwalając bielszczankom na ugranie tylko dziesięciu punktów.

PlusLiga Kobiet, 11. kolejka
Muszynianka Muszyna - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 25:17, 12:25, 25:10)
BKS Skorupa, Bamber, Okuniewska, Studzienna, Werblińska, Ciaszkiewicz, Sawicka (libero) oraz Frąckowiak, Waligóra, Kaczmar, Wojtowicz.

POZOSTAŁE WYNIKI
Atom Trefl Sopot - Wybrzeże Rumia 3:0 (25:15, 25:17, 25:14), Centrostal Bydgoszcz - Pronar AZS Białystok 3:1 (25:16, 21:25, 25:18, 25:22), Budowlani Łódź - Gwardia Wrocław 3:2 (19:25, 25:23, 25:20, 21:25, 15:9).