Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nie pozwól dziecku zmarnować talentu!

EUgeniusz wie najlepiej!
archiwum
Dobra szkoła spełnia dwa warunki. Zatrudnia wysoce wykwalifikowaną kadrę i dba o zaplecze edukacyjne, pozwalające doskonalić uczniom ich umiejętności. Dzięki Funduszom Europejskim nasz region nie ma się czego wstydzić. Zyskały przede wszystkim placówki o profilu artystycznym (przykłady poniżej). Uczyć się w nich to nie lada wyróżnienie!

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Bielsku-Białej
Dlaczego warto postawić na naszą szkołę? Bo zapewnia świetny poziom nauczania - nie tylko na poziomie artystycznym, ale także w zakresie każdego innego przedmiotu. Najlepszym tego dowodem są osiągnięcia naszych uczniów w międzyszkolnych konkursach muzycznych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym, a także najwyższe wyniki uzyskiwane przez nich na sprawdzianach i egzaminach gimnazjalnych i maturalnych - mówi dyrektor placówki Andrzej Kucybała. Od 1 września 2010 roku chlubą szkoły jest nowa sala koncertowa (na zdjęciach), której budowa i wyposażenie dofinansowane zostały ze środków unijnych (ponad 14 mln zł) i ministra kultury i dziedzictwa narodowego. W nowej sali odbyło się już ponad 100 koncertów i recitali, z czego na 68 zagrali wybitni artyści spoza szkoły.

Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie
Absolwenci tej szkoły najchętniej kontynuują naukę na akademiach sztuk pięknych w całym kraju i w Europie. Każda polska wyższa uczelnia tego typu ma wśród swoich studentów byłych uczniów częstochowskiego "plastyka". W murach tej placówki uczyło się wiele wybitnych postaci świata sztuki, a także artyści i profesorowie akademiccy, wśród nich m.in. Jerzy Duda-Gracz, Jerzy i Maciej Kędziorowie, Roman Lonty, Dariusz Pala, Marian Michalik, Zbigniew Sprycha, Andrzej Desperak, Adam Patrzyk, Andrzej Koss, Andrzej Głowacki. Obecnie szkoła przechodzi gruntowną przebudowę, która stała się możliwa dzięki dotacji unijnej w wysokości ponad 17 mln zł. W wyremontowanej placówce (wizualizacja na zdjęciach) znajdą miejsce zarówno sale lekcyjne, jak i pracownie kierunkowe, m.in. ceramiczne, jubilerskie, graficzne oraz malarskie i rzeźby. Nowy "plastyk", oprócz pełnienia funkcji dydaktycznych, chce odgrywać także znaczącą rolę w aktywnej promocji kultury.

Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu
Kochamy naszą szkołę taką, jaka jest, ale... nie możemy się już doczekać nowej sali koncertowej - mówią uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Ich marzenie ziści się już za niecałe dwa lata, czyli w pierwszej połowie 2013 roku. A wszystko dzięki ponad 11 mln złotych pozyskanych z Funduszy Europejskich.
Oprócz sali koncertowej z widownią na ponad 500 miejsc (na zdjęciach - jej wizualizacja), przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu powstaną również: mała sala kameralna wraz z zapleczem techniczno-muzycznym dla artystów, profesjonalne studio nagrań, sala ćwiczeń i parking. Przy budowaniu sali zostaną wykorzystane materiały, które zapewnią doskonałą akustykę w każdej jej części. Na potrzeby nowego budynku (o kubaturze ok. 23 tys. m sześc.) szkoła ulegnie częściowej przebudowie.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto