Niespodzianki nie było, Cidry przegrały w Świnoujściu

Ivan
Darmian Jędrusiński (Ekstraklasa.net)
Ciekawe widowisko zobaczyli kibice w Świnoujściu, gdzie Ruch Radzionków walczył o ligowe punkt z rewelacyjnie spisującą się drużyną Floty. Gospodarze wygrali 4:2.

Olbrzymie emocje towarzyszyły kibicom już od samego początku. Pięć minut po pierwszym gwizdku sędziego Tomasza Musiała z Krakowa, gospodarze prowadzili już 1:0. Z najbliższej odległości Kiełpina pokonał Bartłomiej Niedziela.

Minutę później w polu karnym faulowany był Dawid Jarka. Sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Marcin Dziewulski. Co prawda Żukowski obronił strzał naszego zawodnika, wobec dobitki był już jednak bezsilny.

Nie minęło dziesięć minut, a Ensar Arifović, po ładnej, indywidualnej akcji, znów wyprowadził gospdarzy na prowadzenie. A tego biało-niebiescy już nie oddali do końca meczu.

Mocno ułatwiła to sytuacja z 25 minuty, kiedy to Piotr Rocki, po drugiej żółtej kartce, wyleciał z boiska!

Trzecią bramkę dla Floty zdobył Charles Nwaogu Uchenna, dla którego było to już dziesiąte trafienie w sezonie. Goście odpowiedzieli jeszcze w końcówce bramką Dawida Jarki na 3:2. Na więcej "Cidrów" jednak stać już nie było. Stać było za to gospodarzy. Michał Ciarkowski, w doliczonym czasie gry, ustalił wynik spotkania na 4:2.

Tym samym twierdza Świnoujście pozostała niezdobyta.

Flota Świnoujście 4:2 Ruch Radzionków (2:1)
Bartłomiej Niedziela 5, Ensar Arifović 15, Charles Uchenna Nwaogu 49, Michał Ciarkowski 90 - Marcin Dziewulski 8, Dawid Jarka 80

Flota: Krzysztof Żukowski - Przemysław Rygielski, Sławomir Mazurkiewicz (80. Damian Falisiewicz), Ivan Udarević, Jacek Paczkowski - Bartłomiej Niedziela (72. Damian Krajanowski), Radosław Pruchnik, Krzysztof Bodziony (87. Marek Niewiada), Michał Ciarkowski - Charles Uchenna Nwaogu, Ensar Arifović.

Ruch: Seweryn Kiełpin - Tomasz Rzepka, Andrzej Niewulis, Kamil Szymura, Marcin Kowalski (61. Jacek Wiśniewski) - Dawid Jarka (89. Piotr Giel), Marcin Dziewulski, Tomasz Foszmańczyk, Piotr Rocki, Mateusz Mak - Marcin Wachowicz (72. Marek Suker).

Czerwona kartka: Piotr Rocki w 32 minucie.