Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Obchody 50-lecia PCK [Foto]

Mirosław Ogórka
Mirosław Ogórka
Najstarsza polska organizacja humanitarna obchodzi swoje 50-lecie. Z tej okazji w Górnośląskim Centrum Kultury odbył się kurs pierwszej pomocy i loteria charytatywna. Wystąpił także kabaret Łowcy.B i zespół Raz Dwa Trzy.

W korytarzach GCK-u każdy mógł się nauczyć udzielania pierwszej pomocy. Służył do tego manekin, na którym przeprowadzano ćwiczenia medyczne. Przy wejściu do wielkiej sali estradowej goście ochoczo kupowali natomiast losy na loterię dobroczynną.

Frekwencja przybyłych przeszła wszelkie oczekiwania organizatorów. Gdy wszystkie miejsca siedzące zostały zajęte, a każdą wolną przestrzeń na sali wypełniali ciągle przybywający ludzie, pojawił się Łowca... a w zasadzie

Łowcy.B

.

Znany chyba każdemu miłośnikowi kabaretów ponaciągany, żółty sweter Mariusza promieniście zaakcentował rozpoczęcie show. Lider grupy zdziwiony frekwencją na sali stwierdził: - Organizatorzy chyba myśleli, że skoro przyjdą tu sami krwiodawcy, to uda się na jednym miejscu posadzić dwie osoby. Cieszyński kabaret zaprezentował wiele swoich bardziej i mniej znanych gagów. Nie omieszkali oni również nawiązywać z dużą dozą humoru do działalności PCK, co przedstawiciele tejże instytucji wraz z całą widownią nagradzali głośnymi brawami i nieustającym śmiechem.

Muzyczną gwiazdą wieczoru był zielonogórski zespół

Raz Dwa Trzy

. Panowie debiutowali w 1990 roku na krakowskiej scenie 26. Festiwalu Piosenki Studenckiej gdzie odnieśli ogromny sukces. Ich ostatnia płyta „Młynarski” (z tekstami Wojciecha Młynarskiego), otrzymała miano podwójnej platyny i dorównała płytom z autorskimi utworami zespołu. Na koncercie nie mogło więc zabraknąć, już kultowego utworu „Jesteśmy na wczasach” czy też piosenki „Idź swoją drogą”, która z pewnością dla niejednego uczestnika uroczystej gali jest przepisem na życie.

Zespół wykonał również piosenki Agnieszki Osieckiej wprowadzając słuchaczy w melancholię. „Czy te oczy mogą kłamać” oraz „Oczy tej małej” w ustach Adama Nowaka i w przy akompaniamencie Jacka Olejarza, Grzegorza Szwałka, Jarosława Trelińskiego oraz Mirosława Kowalika brzmią jednocześnie świeżo i ponadczasowo. Raz Dwa Trzy jednak najwięcej sympatyków zyskało dzięki autorskiemu repertuarowi.

Charyzmatycznemu wokaliście, Adamowi Nowakowi który jest autorem większości tekstów talentu poetyckiego odmówić nie można. W murach GCK-u zabrzmiały takie utwory jak: „Czarna Inez”, „Talerzyk”, „Jutro możemy być szczęśliwi” oraz inne z wcześniejszego dorobku zespołu. Raz Dwa Trzy, jak zwykle oczarowało wielopokoleniową publiczność, która nagrodziła formację owacjami na stojąco. Na bisie nie mogło zabraknąć również utworu „Trudno nie wierzyć w nic”, bo członkom PCK wiary z pewnością nie brakuje...


r e k l a m a :

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto